Nauczycielskie popołudnia z Kopernikiem

Nauczycielskie popołudnia z Kopernikiem

W ciągu roku szkolnego czwartkowe popołudnia w Centrum Nauki Kopernik, to specjalny czas dla nauczycieli. Zależy nam, aby nauczyciele, ważni dla nas partnerzy, mogli w dogodnym czasie zwiedzić Centrum, poznać galerie oraz eksperymentować z dostępnymi eksponatami. Zapraszamy do bezpłatnej wizyty (po uprzedniej rejestracji) w czwartki w godzinach 16:00 – 19:00.

Cykliczne spotkania to możliwość rozszerzenia współpracy ze środowiskiem nauczycielskim na zasadach dialogu. Od listopada 2010 r. do końca 2011 r. podczas czterdziestu trzech spotkań gościliśmy ponad tysiąc nauczycieli. Odwiedzili nas pedagodzy pracujący z dziećmi w przedszkolach, szkołach podstawowych, z młodzieżą w gimnazjach, liceach, technikach oraz dyrektorzy szkół. Z Warszawy i okolic, a nawet z odległych rejonów Polski przyjechali specjaliści wielu dziedzin edukacji. Byli wśród nich przedstawiciele nauk przyrodniczych i humanistycznych a także nauczyciele przedmiotów zawodowych.


Zwiedzanie Centrum


Głównym celem spotkań zaplanowanych na rok 2012 jest umożliwienie nauczycielom bezpłatnego wstępu na wystawy. Zwiedzanie ekspozycji zajmuje blisko dwie godziny.


Nauczyciele w tym czasie poznają przestrzeń Centrum, układ galerii, rozmieszczenie ekspozycji. Otoczeni są opieką naszych animatorów, którzy mogą odpowiedzieć na pytania pojawiające się podczas samodzielnego eksperymentowania z interaktywnymi eksponatami. Wielu nauczycieli wykorzystuje wizytę jako etap wstępny, przygotowanie do odwiedzin w Centrum Nauki Kopernik z uczniami.

Prezentacja oferty edukacyjnej


W programie każdego spotkania przewidzieliśmy czas na prezentację projektów kierowanych do nauczycieli i uczniów. Przedstawiamy program Klubów Młodego Odkrywcy, kopernikańskich laboratoriów czy konferencji Pokazać – Przekazać. Stwarzamy okazję do bezpośredniego spotkania z koordynatorami wspomnianych działań. Przekazujemy ważne informacje dotyczące planowanych przedsięwzięć i konsultujemy je ze środowiskiem nauczycielskim. Jest też chwila aby samodzielnie spróbować, jak z wykorzystaniem podstawowych, ogólnodostępnych materiałów przeprowadzać ciekawe eksperymenty - prezentujemy scenariusze takich prostych doświadczeń. Można je bezpiecznie wykonywać w szkole, wspólnie z uczniami. Do eksperymentowania zapraszają trenerzy programu Klubów Młodego Odkrywcy.

Wymiana opinii


Dajemy sobie czas na wspólną, niespieszną rozmowę przy herbacie. Dla Państwa to możliwość bliższego poznania pracowników Centrum i wymiany poglądów z kolegami po fachu. Dla nas to okazja do bezpośredniego spotkania z nauczycielami i ich opiniami. Ważne są dla nas wrażenia po zwiedzaniu ekspozycji, a także Państwa pomysły na wykorzystanie poszczególnych eksponatów w kontekście realizowanej podstawy programowej. Zgłaszane potrzeby i oczekiwania (m.in. w anonimowej ankiecie) są dla nas źródłem licznych inspiracji na przyszłość.

Wybieram termin:

Jestem zainteresowana/ny otrzymywaniem newslettera z najnowszymi informacjami o wydarzeniach w Centrum Nauki Kopernik:

Przesłanie powyższych danych jest dobrowolne i równoznaczne z wyrażaniem zgody na ich przetwarzanie dla celów realizacji wydarzenia p.n. „Nauczycielskie popołudnia z Kopernikiem” (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 - Dz.U. z 2002 r. Nr 101, pozycja 926 z późn.zm.).

Administratorem danych osobowych jest Centrum Nauki Kopernik z siedzibą przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa