26.04.2018
Czeka na ciebie ponad 400 eksponatów, w tym wiele zupełnie nowych! Przetestujesz swoją podatność na iluzje optyczne. Przekonasz się, że potrafisz świecić, a nawet znikać. Własnoręcznie usypiesz mapę, znajdziesz ukrytą perspektywę i wykonasz lustrzany rysunek. Sprawdzisz, jak znikają kolory w świetle sodowym i zajrzysz do wnętrza ludzkiego ciała.
Dzięki eksponatom, pozwalającym obserwować żywe organizmy zapoznasz się z ogromem procesu fotosyntezy. Będziesz podglądać mikroskopijne stułbie i rozwielitki oraz grzyby redukujące materię organiczną.
W planetarium spojrzysz w niebo i wyruszysz w kosmiczną podróż, nie ruszając się z fotela. Przetestujesz możliwości nowego systemu projekcyjnego i zobaczysz krótki pokaz laserowy.
By umilić oczekiwanie na wejście do Centrum, uruchomimy także naszą scenę plenerową. Przez cały wieczór będą odbywać się na niej różnorodne pokazy naukowe:
Niektóre doświadczenia będą zaprezentowane w technologii super slow-mo, dzięki technice udostępnionej przez firmę Samsung – partnera strategicznego i technologicznego Kopernika.
Centrum Nauki Kopernik i planetarium Niebo Kopernika będą czynne w godz. 20.00 – 2.00 (ostatnie wejście o 1.00)
Na seanse w planetarium (każdy trwa pół godziny) obowiązują bezpłatne wejściówki. Będą one dostępne w kasie planetarium w dniu imprezy, od godz. 10.30. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 4 bilety.
Bezpłatny wstęp na wystawy Centrum Nauki Kopernik obowiązuje wg. kolejności przybycia, bez możliwości wcześniejszego pobrania biletu.
Z uwagi na szacunek dla innych oczekujących, prosimy o nie zajmowanie miejsc dla grup w kolejce.
Wjazd na parking Centrum Nauki Kopernik jest możliwy do godz. 21.00.