Najczęściej zadawane pytania

 1. Naprawdę najczęściej zadawane pytania:

 2. Godziny otwarcia i zamknięcia:

 3. Przed wizytą:

 4. Zwiedzanie:

  • Zwiedzanie zajmuje 2-3 godziny, ale aby zobaczyć wszystko lepiej zarezerwować więcej czasu. Jednak bilety sprzedajemy jeszcze na 1,5 godziny przed zamknięciem.

  • Kupując bilet przez internet lub w kasie należy wybrać godzinę wejścia do Kopernika. Jednak wejść na wystawy można w zakresie 30 minut przed zarezerwowaną godziną wejścia i do 60 minut po niej (po tym czasie bilety przepadają). Oznacza to, że jeśli kupiliśmy bilety na 15.00 to do Kopernika można wejść pomiędzy 14.30 a 16.00.
   Nie dotyczy to oczywiście planetarium czy zajęć w laboratoriach i na Warsztatach Familijnych, gdzie wszystko zaczyna się punktualnie i spóźniać się nie można.

  • Bardzo prosimy, aby na zajęcia do laboratorium przyjść 10 minut wcześniej, gdyż spóźnialskich nie wpuszczamy, a bilety przepadają.

  • W Centrum znajduje się 6 wystaw stałych, jedna wystawa czasowa i ponad 400 eksponatów. Ponadto w cenie biletu można odwiedzić Teatr Robotyczny, Teatr Wysokich Napięć, Majsternię oraz wziąć udział w pokazach naukowych lub miniwarsztatach w przestrzeni wystaw. Dla dzieci do 5 lat przeznaczona jest Galeria Bzzz!, a dla młodzieży, która ukończyła 14 lat – Galeria Re: generacja. Więcej o wystawach »
   Dodatkowo płatne są zajęcia w laboratoriach i seanse w planetarium.

  • W Centrum nie ma trasy zwiedzania, każdy sam decyduje o tym, co i w jakiej kolejności chce zobaczyć. Na naszej stronie internetowej znajdują się jednak informacje o tematycznych ścieżkach zwiedzania, np. Muzycznej, czy Miłosnej.

  • Nie. Bilet na wystawy upoważnia do jednokrotnego wejścia, co oznacza, że po przejściu przez bramki Kopernika nie ma możliwości swobodnego wchodzenia i wychodzenia. Po opuszczeniu wystaw nie można już na nie wrócić. Prosimy o zabieranie ze sobą na wystawy wszystkich potrzebnych rzeczy (pieniądze, jedzenie, telefon itp.) i uwzględnienie tego, planując posiłek.

   Wyjątek stanowią bilety do laboratoriów (grupowe), bilety łączące wizytę w Koperniku i planetarium (zarówno indywidualne, jak i grupowe) oraz bilety dla członków Klubu Kopernika i osób, które uczestniczą w Wieczorach dla dorosłych.

  • Bilet potrzebny jest do tego, aby wyjść przez bramki. W takim wypadku należy podejść do kasjera i poprosić o otwarcie bramki. Jeśli bilet miał posłużyć wejściu na dodatkowe atrakcje jak laboratorium albo planetarium to należy podejść do kasy podając numer swojej transakcji lub nazwisko i poprosić o ponowne wydrukowanie biletu.

  • Tylko w miejscach do tego przeznaczonych, a takim jest Kącik wypoczynkowy znajdujący się na 1. piętrze.

  • Do użytku prywatnego: tak. W celach zawodowych i profesjonalnych prosimy o kontakt z rzecznik prasową Katarzyną Nowicką.

  • Na naszej stronie internetowej znajdują się plany Centrum i wszystkich galerii oraz nasz niezbędnik – „Kopernik w pigułce” »

  • Niektóre z atrakcji Kopernika dostępne są bezpłatnie. W planetarium Niebo Kopernika stoi wystawa „Patrz: Ziemia”, na którą wstęp jest wolny. Przed Kopernikiem znajduje się Park Odkrywców z kilkoma eksponatami i przyjemnym terenem rekreacyjnym, zaś na dachu Kopernika można znaleźć ogród (czynny od maja do października).

  • Dzieci poniżej 13. roku życia nie mogą przebywać na terenie Centrum bez opieki osoby dorosłej. Zachęcamy do towarzyszenia dzieciom w zwiedzaniu wystaw.

 5. Indywidualni zwiedzający - ceny biletów i ogólne informacje

 6. Grupy zorganizowane - ceny biletów i ogólne informacje

 7. Ogólne informacje o biletach i kasach

  • Bilety indywidualne do Centrum i planetarium można zwrócić najpóźniej 7 dni przed terminem wizyty.

   Bilety grupowe do Centrum można zwrócić najpóźniej 16 dni przed terminem wizyty.  Bilety grupowe do Planetarium można zwrócić najpóźniej 7 dni przed terminem wizyty.

   Zwroty przyjmujemy listownie (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa, decyduje data wpływu do CNK) lub mailowo na adres: zwroty@kopernik.org.pl (prosimy podać nr rezerwacji oraz numer konta bankowego).
   Wszystkie zwroty może dokonać tylko i wyłącznie osoba dokonująca rezerwacji.
   Za zwroty pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości 10 zł.

  • Kupując bilet przez internet należy wybrać godzinę wejścia do Kopernika. Mimo to istnieje margines czasowy na wejście. Można wejść na 30 minut przed zarezerwowaną godziną i do 60 minut po niej (po tym czasie bilety przepadają). Czyli jeśli kupiliśmy bilety na 15.00 to można wejść pomiędzy 14.30 a 16.00.

  • Bilet na Minilaby (zajęcia w laboratoriach Kopernika dla indywidualnych zwiedzających) możesz kupić tylko wraz z biletem do Centrum Nauki Kopernik. Oznacza to, że takiego biletu nie można kupić oddzielnie, a więc jego cena wynosi: cena biletu do CNK + 9 zł.

  • Osoby uprzywilejowane, czyli kobiety w widocznej ciąży, osoby niepełnosprawne z zaświadczeniem o niepełnosprawności (karty emeryta/rencisty ZUS nie honorujemy).

  • Zniżka przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej do 19. roku życia (uczniom po okazaniu legitymacji szkolnej) oraz osobom z niepełnosprawnością (po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności oraz dokumentu ze zdjęciem lub legitymacji osoby niepełnosprawnej; w przypadku osób z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności zakupienie biletu upoważnia do wejścia z asystentem osoby niepełnosprawnej), studentom i doktorantom do ukończenia 26. roku życia (po okazaniu legitymacji studenckiej, doktoranckiej) oraz seniorom powyżej 65. roku życia (po okazaniu dokumentu ze zdjęciem poświadczającego wiek); dla dzieci w wieku do 2 lat wstęp jest bezpłatny.

  • Jeśli kupujesz bilety przez infolinię lub on-line to na swoją skrzynkę e-mail bilet otrzymasz bilet elektroniczny z QR-kodem, w którym zapisane są wszystkie szczegóły wizyty. Bilet należy wydrukować przed wizytą lub wyświetlić go na ekranie będąc w Koperniku. Przechodząc przez bramkę należy przyłożyć QR kod do jej czytnika. Bilety można też wydrukować w kasie na podstawie numeru transakcji lub nazwiska rezerwującego.

  • Zdajemy sobie sprawę, że niektóre biura podróży w ten sposób reklamują swoje usługi jednak nikt nie dysponuje biletami wstępu do Kopernika na terminy, które oficjalnie nie zostały udostępnione do sprzedaży i tym bardziej nie jest w stanie ich sprzedać. Bilety na kolejne terminy udostępniamy w tym samym czasie i na takich samych warunkach dla wszystkich. W razie wątpliwości zawsze można sprawdzić numer rezerwacji biletu, pisząc maila na info@kopernik.org.pl

  • Nie, nie są potrzebne. Jednak obecnie w Teatrze Robotycznym nie obejrzymy przedstawień z udziałem robotów, tylko pokazy naukowe. Więcej informacji tutaj:
   www.teatr.kopernik.org.pl.

 8. Sprzedaż on-line

 9. Parking

  • Tak. Obok Kopernika znajduje się niestrzeżony parking dla samochodów osobowych – płatny 5 zł/godz. 7 dni w tygodniu. Parking ten otwarty jest w godz. 7.00–21.00 od pon. do czw. oraz w godz. 7.00–22.00 od pt. do niedz.

   Można też parkować wokół Kopernika w miejskiej płatnej strefie parkowania, która obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. W soboty i niedziele parkowanie tam jest bezpłatne.

   Na przeciwko Kopernika znajduje się ul. Leszczyńska, która jest poza strefą miejską i opłaty są tam pobierane 7 dni w tygodniu.

   Autokar można zostawić na jednym z miejskich parkingów przeznaczonych specjalnie dla nich. Ich pełna lista znajduje się na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

  • Kopernik znajduje się w płatnej strefie parkowania. Obowiązuje ona od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. W soboty i niedziele parkowanie jest bezpłatne. Parking na ul. Leszczyńskiej znajduje się poza strefą miejską i opłaty są pobierane 7 dni w tygodniu.

   Istnieje też parking podziemny obok Centrum Nauki Kopernik płatny 5 zł/godz.

  • Wokół Kopernika nie ma miejsc parkingowych dla autokarów. Można je jednak zostawiać na jednym z miejskich parkingów. Pełna lista jest dostępna na stronie Zarządu Dróg Miejskich »

 10. Goście zagraniczni

  • W języku polskim i angielskim.

  • Wszystkie filmy w planetarium Niebo Kopernika posiadają angielską ścieżkę dźwiękową. Niektóre posiadają również ścieżkę rosyjską. Są to filmy: „Ziemia, Księżyc, Słońce”, „Na skrzydłach marzeń”, „Polaris”, „Czarne dziury. Podróż w nieznane”, „Astronauta 3D”, „Początek ery kosmicznej”, „Sekrety kartonowej rakiety”, „Podróż do miliarda słońc”, „Dobór naturalny – Darwin i największa z jego tajemnic”.


   Nagranie jest dostępne na zestawach ze słuchawkami, o które trzeba poprosić w kasie przed seansem. Słuchawki są wypożyczane na podstawie dokumentu ze zdjęciem, np. legitymacji studenckiej, prawa jazdy w celu zapisania danych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL lub numeru paszportu) albo wpłaceniu kaucji w wysokości 300,00 złotych. Zapisane dane, po oddaniu słuchawek, zostaną zniszczone.

   W przypadku zniszczenia lub zgubienia słuchawek widz będzie zobowiązany do zwrócenia kwoty 1 300,00 zł odpowiadającej ich wartości.

  • Większość animatorów posługuje się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Wielu z nich zna również inne języki obce: rosyjski, francuski, niemiecki czy hiszpański. Niektórzy z nich posługują się także językiem migowym.

  • W Koperniku nie ma przewodników. Można jednak zwrócić się o pomoc do animatorów, pracujących w każdej galerii. To nasi eksperci, pasjonaci nauki, którzy chętnie objaśnią działanie eksponatów i opowiedzą o zjawiskach naukowych. Warto skorzystać z ich obecności i śmiało pytać o wszystko. Animatorzy ubrani są w czerwone koszulki. Więcej o animatorach »

  • Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej, która jest dostępna także po rosyjsku i po angielsku. Ulotki i broszury znajdujące się w budynku również są drukowane w tych językach.

 11. Inne

 12. Planetarium

  • lipiec – sierpień
   wtorek – czwartek                     9.00–19.30 (kasy do 18.30)
   piątek                                      9.00–21.30 (kasy do 20.30)
   sobota – niedziela                    10.00–20.15 (kasy do 19.15)
   poniedziałek                            nieczynne

   wrzesień* – grudzień*
   wtorek – czwartek                     9.00–18.30 (kasy do 17.30)
   piątek                                      9.00–21.30 (kasy do 20.30)
   sobota – niedziela                    10.00–20.15 (kasy do 19.15)
   poniedziałek                            nieczynne

   (jeden czwartek w miesiącu, w związku z Wieczorami dla dorosłych do 17.30, szczegóły dotyczące godzin otwarcia »).

   Kasy zamykane są na godzinę przed zamknięciem Planetarium.

  • W poniedziałki, a także w dniach 14-17 kwietnia, 1 listopada oraz 24-26 grudnia 2017
   Planetarium będzie nieczynne od 4 do 10 września 2017, w związku z przerwą techniczną.

   Wszystkie dni, w które nie pracujemy są widoczne w kalendarzu »

   Planetarium zastrzega sobie prawo zamknięcia także w inne dni, o czym poinformujemy na stronie internetowej i Facebooku.

  • Planetarium Niebo Kopernika znajduje się w osobnym budynku, na tyłach Centrum Nauki Kopernik, nad samym brzegiem Wisły. Wejście do planetarium znajduje się od strony Mostu Świętokrzyskiego.

   Kliknij, aby powiększyć »

  • Około godzinę.

  • Bilet ulgowy / ulgowy dorosły seans 2D – 16 zł

   Bilet ulgowy / ulgowy dorosły seans 3D – 21 zł

   Bilet normalny seans 2D – 22 zł

   Bilet normalny seans 3D – 27 zł

   Bilet dla grup zorganizowanych seans 2D – 14 zł/os.

   Bilet dla grup zorganizowanych seans 3D – 19 zł/os.

    

   Ceny biletów z Kartą Dużej Rodziny »

  • Tak, jeśli bilety do Centrum i Planetarium dotyczą dnia, w którym dokonywany jest zakup (pod warunkiem dostępności miejsc).

  • W systemie sprzedaży internetowej można kupić bilety na dzień bieżący lub inny dowolnie wybrany termin. Dostępność biletów można sprawdzić w dwóch miejscach: na stronie www.niebokopernika.pl pod kalendarzem z repertuarem oraz na stronie bilety.kopernik.org.pl po zalogowaniu i wybraniu daty.

  • Wszystkie filmy w planetarium Niebo Kopernika posiadają angielską ścieżkę dźwiękową. Niektóre posiadają również ścieżkę rosyjską. Są to filmy: „Ziemia, Księżyc, Słońce”, „Na skrzydłach marzeń”, „Polaris”, „Czarne dziury. Podróż w nieznane”, „Astronauta 3D”, „Początek ery kosmicznej”, „Sekrety kartonowej rakiety”, „Podróż do miliarda słońc”, „Dobór naturalny – Darwin i największa z jego tajemnic”.

   Nagranie jest dostępne na zestawach ze słuchawkami, o które trzeba poprosić w kasie przed seansem. Słuchawki są wypożyczane na podstawie dokumentu ze zdjęciem, np. legitymacji studenckiej, prawa jazdy w celu zapisania danych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL lub numeru paszportu) albo wpłaceniu kaucji w wysokości 300,00 złotych. Zapisane dane, po oddaniu słuchawek, zostaną zniszczone.

   W przypadku zniszczenia lub zgubienia słuchawek widz będzie zobowiązany do zwrócenia kwoty 1 300,00 zł odpowiadającej ich wartości.