koncert

Koncerty pod gwiazdami

Muzyka pod rozgwieżdżonym niebem, czy to nie brzmi pięknie?! Oglądaj wizualizacje kosmosu na kopule Planetarium oraz efekty laserowe przy dźwiękach muzyki klasycznej i współczesnej w wykonaniu polskich muzyków.

Melomanów i miłośników astronomii zapraszamy do Planetarium na wyjątkowe Koncerty pod gwiazdami. Chopin, Bach, Debussy, Piazzolla, Feldman – muzyka klasyczna i współczesna w wykonaniu polskich muzyków. Polećcie z nami w kosmos przy dźwiękach fortepianu, skrzypiec, trąbki, akordeonu, saksofonu bądź wiolonczeli. Zanurzając się w muzyce, odwiedzimy razem odległe zakątki Wszechświata i przyjrzymy z bliska gwiazdom, planetom i innym ciałom niebieskim.

Artystyczne wizualizacje przygotowane przez prezenterów Planetarium do każdego utworu tworzą w połączeniu z muzyką wykonywaną na żywo swoiste kosmiczne minietiudy. Nie tylko dostarczają publiczności silnych przeżyć artystycznych, ale także skłaniają do refleksji nad miejscem każdego z nas i całej ludzkości we Wszechświecie. Pod rozgwieżdżonym niebem muzyka brzmi jeszcze piękniej!

Koncerty pod gwiazdami odbywają się w wybrane piątki o godz. 19.00. Nowy cykl rozpoczyna się 15 lipca 2022 roku.

Bilet ulgowy/normalny: 36 zł

Harmonogram koncertów w 2022 roku:

Koncerty, które już się odbyły:


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.