wydarzenie

Dzień Tesli

10 lipca to wyjątkowo elektryzujący dzień w roku. Nie tylko ze względu na letnie burze, ale także na urodziny Nikoli Tesli, które hucznie obchodzimy w Centrum Nauki Kopernik. Ten genialny wynalazca inspiruje nas niezmiennie od lat.

Przyjdźcie do Kopernika 10 lipca i poznajcie go bliżej. To będzie dzień pełen specjalnych atrakcji z prądem w roli głównej. Jeśli nie możecie do nas dołączyć, zajrzyjcie tego dnia na naszego Facebooka.

Szczegółowy program

Na miejscu w Koperniku

Pojedynek mistrzów
Po 1,5 roku otwieramy Teatr Wysokich Napięć!!! Już rozgrzewamy transformatory Tesli, kule plazmowe i generator Van de Graaffa.
Przez cały dzień będziemy grać Pojedynek mistrzów - spektakl o rywalizacji Tesli i Edisona.

Co pół godziny od 10.30 do 17.30 (z godzinną przerwą 11.00-12.00 i 15.30-16.30)

Wstęp w ramach biletu na wystawy, trzeba pojawić się przed wejściem do teatru przed godziną rozpoczęcia spektaklu. Jednorazowo wpuszczamy 20 0sób.

Online

10.30 - Poranek Odkrywców

Interaktywne warsztaty rodzinne, oczywiście na temat prądu. Czym jest prąd? Jak wygląda? Jak bezpiecznie z niego korzystać? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania i wykonamy elektryzujące eksperymenty.

Przygotujcie: 1-2 baloniki, plastikową linijkę, wełniany szalik, wiórki aluminiowe, pieprz, kartkę, nożyczki.

17.00 - Pojedynek mistrzów

Jeśli ciekawią Was szczegóły rywalizacji Tesli z Edisonem, koniecznie zobaczcie premierę naszego pokazu naukowego. To także okazja, by zajrzeć do Teatru Wysokich Napięć!