На нашем сайте угощаем печеньем, потому что хотим, чтобы Вы чувствовали себя у нас уютно и заходили к нам почаще!

Подробнее о нашей политике использования файлов cookies.

More

SOWA otwarta w Rybniku

29.04.2022
29.04.2022

Nowa SOWA powstała w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Mieści się tam muzeum i ośrodek kultury. Od teraz będzie to również miejsce eksperymentowania, konstruowania i przygody z nauką.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku to jedna z najstarszych kopalń węgla kamiennego na Górnym Śląsku. Wystawa i Majsternia Strefy SOWA mieszczą się w przemysłowych wnętrzach z początku XX wieku. Dawna wieża ciśnień to obecnie punkt widokowy. W pogodne dni, kiedy bardzo wytężyć wzrok, może uda się dostrzec miasta Racibórz i Jaworzno – w każdym z nich też już działa SOWA.

Dzisiejszego otwarcia dokonali Wojciech Murdzek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Piotr Kuczera – Prezydent Miasta Rybnik, Marek Gołosz – Dyrektor Zabytkowej Kopalni Ignacy, oraz Robert Firmhofer – Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik. Jako pierwsi eksperymentować z eksponatami ruszyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rybniku.

Dla zwiedzających rybnicka SOWA otworzy się w sobotę. A my do Kopalni Ignacy wrócimy 5 maja. Naszym Naukobusem z wystawą objazdową „Eksperymentuj!” odwiedzimy Festiwal Nauki organizowany przez Urząd Miasta Rybnika. 

Wnętrze budynku, przy mikrofonie stoi dyrektor Kopernika, za nim wielu ludzi w garniturach, po lewej stronie widać rollup z napisem "SOWA".
Dwóch mężczyzn przy eksponacie, gna którym widać zdjęcie twarzy jednego z nich.
Wnętrze strefy SOWA, pod sufitem są kolorowe światła, na dole widać eksponaty.

SOWA
MEN
CNK

Inicjatywa „SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

Новостная рассылка

Зарегистрироваться