Spotkania przy wspólnym stole

  • Co: cykl spotkań wokół lokalnej i sezonowej kuchni
  • Kiedy: 8.10 w godz. 12.00–14.00 oraz 9.10 w godz. 12.00–13.00
  • Gdzie: Centrum konferencyjne, kawiarnia, poziom 1

Zapraszamy do otwartej dyskusji o świadomym gotowaniu, zgodnym z naturalnym cyklem, w oparciu o lokalne produkty. Chcemy powrócić do tradycji, regionalności, pozyskiwania zasobów z terenów zielonych i leśnych oraz odpowiedzialnej uprawy w poszanowaniu i trosce o środowisko.

Spotkamy się w kawiarni na drugich śniadaniach przy wspólnym stole. Poznamy lokalnych producentów, ich historie i posmakujemy tworzonych przez nich produktów. Biletem wstępu na drugie śniadanie jest zakup talerzyka śniadaniowego, będącego częścią autorskiego menu festiwalowej kawiarni. Liczba miejsc przy stole jest ograniczona. 

Kawiarnia festiwalowa

Jak wyżywić miasta w dobie narastającego kryzysu klimatycznego? Jak gotować świadomie, nie wyrządzając szkody środowisku? Co możemy zdobyć lokalnie? Co oferuje sezonowa rodzima kuchnia? Jakie produkty wybierać, gdzie ich szukać i od czego zacząć?

Wszystkiego dowiecie się w kawiarni festiwalowej! Znajdziecie tu autorskie, słono-słodkie sezonowe menu oparte na lokalnych zasobach oraz sklepik z wyselekcjonowanymi produktami z Warszawy i okolic. Możecie zjeść na miejscu, możecie zabrać dania do domu.

Na miejscu nie zabraknie też inspirującej literatury oraz wyjątkowych gości, posiadających duże doświadczenie i nieocenioną wiedzę. Przybywajcie, smakujcie i inspirujcie się.

Do zobaczenia!


Gospodarzem przestrzeni kawiarnianej są Monika Witosławska i Irek Pycia (@las_relaks).

Kto raz spróbował ich kuchni, ten wie, że to, co lokalne i sezonowe, smakuje po prostu najlepiej.