Podcast

„Tu Centrum Nauki Kopernik”

... czyli rozmowy z ludźmi nauki, edukacji, kultury i sztuki o wyzwaniach współczesności. A także o tym, w jaki sposób im sprostać, rozwijając i stosując naukę.

tu centrum nauki kopernik

Na spotkania z nimi zapraszają dr Ilona Iłowiecka-Tańska oraz Wiktor Gajewski.

Możecie słuchać nas na platformach:

Co sobotę nowy odcinek. Zapraszamy!

Odcinek #3

Emocje i nauka. O braku zaufania do naukowców

Jak kształtuje się społeczne zaufanie do nauki? Jak zaufać naukowcom? I skąd przeświadczenie, że pewnych rzeczy naukowcom nie wypada?

W tym odcinku porozmawiamy o kondycji społecznego zaufania do nauki. Dr Monika Koperska opowie o stereotypowym wizerunku zamkniętego w laboratorium naukowca oraz o tym, dlaczego nauka może wydawać się ludziom czymś odległym, niezrozumiałym, a przez to niemającym wpływu na ich codzienne życie. Marcin Rotkiewicz natomiast będzie mówił o potrzebie wprowadzania emocji do nauki, o GMO, o szczepionkach i potrzebie krytycznego myślenia.

Zobacz transkrypcję odcinka

Goście odcinka

Dr Monika Koperska - doktor nauk chemicznych i świetna popularyzator nauki, zwyciężca konkursu FameLab w 2012 roku i współzałożyciel Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki

Marcin Rotkiewicz - dziennikarz naukowy, obecnie związany z działem nauki w Polityce, autor artykułów i książki o odbiorze upraw GMO na świecie i w Polsce

Goście wszystkich odcinków

Zobacz, z kim rozmawialiśmy i co nasi rozmówcy polecają