Dla firm

Zapraszamy do kontaktu firmy, które chciałyby podjąć współpracę sponsorską z Centrum Nauki Kopernik lub przekazać na jego rzecz darowiznę bądź widzą przestrzeń do wspólnego działania.

Jesteśmy nowoczesną instytucją działającą na polu edukacji, której zależy na inspirowaniu do doświadczania, rozumienia świata i odpowiedzialnego działania.

Kopernik to największe centrum nauki w Polsce i jedno z największych w Europie. Choć w wielkiej rodzinie centrów nauki należymy do najmłodszych, udało nam się trafić do czołówki ośrodków uznawanych za najciekawsze i najbardziej innowacyjne na świecie. O zasadniczej potrzebie stworzenia tego typu instytucji i tkwiących w naszym społeczeństwie ogromnych aspiracjach rozwojowych świadczyć może sukces frekwencyjny Kopernika. Co roku odwiedza nas ponad 1 mln osób. Współpraca z nami zapewnia szerokie dotarcie do różnych grup interesariuszy w Polsce i za granicą.

Nasi zwiedzający są ciekawi świata, chcą poznawać, eksperymentować i poszukiwać. A my zachęcamy ich do aktywności i samodzielnego odkrywania. Dla wielu Kopernik to ,,naukowy plac zabaw”. I dobrze, lubimy zabawę. Wiemy jednak, że naszej publiczności oferujemy znacznie więcej niż tylko zabawę. Nasze wystawy, programy edukacyjne, warsztaty i inne działania programowe mają bardzo ważny cel – pomóc młodym ludziom wypracować kompetencje, dzięki którym będą mogli funkcjonować w świecie przyszłości. I dlatego staramy się, aby proces ten był dla nich przede wszystkim frajdą i by towarzyszyło mu jak najwięcej radości z eksploracji i odkrywania.

Jak ten świat będzie wyglądał? Tego nie wiemy. Mamy natomiast świadomość, że przygotowując się na nieznane, następne pokolenia muszą wykształcić w sobie kompetencje przyszłości. Już dzisiaj coraz bardziej niezbędne okazują się umiejętność współpracy i zaufanie, poczucie sprawczości, (współ)odpowiedzialność, gotowość do współtworzenia przyszłości oraz towarzyszące im twórcze i krytycznie myślenie. Narzędzia do tak rozumianego współtworzenia daje nauka.

Jeśli Twoja wizja jest spójna z naszą, zapraszamy do wspólnego działania. Napisz do nas, a przedstawimy Ci szczegóły naszej oferty.