Wieczory dla dorosłych online. Odkrywa Samsung

Bot przy moim stole

W 2020 roku kilkucalowy ekran smartfona zagarnął, skupiając w sobie, niemal cały nasz świat: stał się szkołą, biurem, spacerem po muzeum, randką, seksem, wizytą u lekarza, rozmową z terapeutą, koncertem ulubionego muzyka, zakupami świątecznych prezentów, wigilijną kolacją z rodziną, wyjściem do restauracji, wymarzoną książką, spotkaniem dzieciaków na placu zabaw i wizytą u babci. Wizytą, która ma szansę dojść do skutku, jeśli babcia poradzi sobie z WhatsAppem. Z powodu pandemii smartfon okazał się nam tak bliski jak nigdy wcześniej. Czy mamy się z czego cieszyć?

Podczas Wieczoru dla dorosłych będą o tym rozmawiać Van Anh Dam i Kamil Śliwowski.

Wspólnie z nim poszukamy odpowiedzi na pytania o rzeczywistość zapośredniczoną i nasz (zdalny) kontakt ze światem i samymi sobą. Czy korzystanie z mediów społecznościowych pogłębia naszą frustrację? Co to jest cyfrowy dobrostan? Czy za pomocą technologii można manipulować naszymi zachowaniami? A co najważniejsze – jak przejąć kontrolę nad technologią i nie dopuścić by przejęła kontrolę nad nami?

Zapraszamy na Wieczór dla dorosłych online

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA Na Facebooku

dołącz do wydarzenia na ClickMeeting

Goście wieczoru

Van Anh Dam – socjolożka, menadżerka projektów na styku IT i edukacji. Popularyzatorka wykorzystywania technologii w sposób świadomy, odpowiedzialny społecznie i inkluzywny. Współzałożycielka Kids Code Fun, współtwórczyni programu Girls Code Fun. Wdrażała programy edukacji technologicznej w Polsce i Indonezji. Country Manager na Polskę globalnej sieci INCO Academy.

Kamil Śliwowski – trener i animator edukacji medialnej, w szczególności dotyczącej prawa autorskiego, otwartych zasobów i cyfrowego dobrostanu. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z fundacjami Panoptykon (z którą stworzył grę Trzęsienie Danych), Szkoła z Klasą i Centrum Cyfrowe, a także blogiem Sektor 3.0. Tworzy newsletter poświęcony nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl. Najbardziej lubi się uczyć, ucząc innych, i dlatego właśnie pisze kurs online na temat.