Wieczory dla dorosłych

Najdłuższa noc

Bez dzieci. W dogodnych dla Ciebie godzinach. Raz w miesiącu Kopernik otwiera się tylko dla pełnoletnich. Zapraszamy na Wieczór dla dorosłych. Mamy dla Was interaktywne eksponaty na Wystawach, spektakle w Teatrze Robotycznym, pokazy w Planetarium i Teatrze Wysokich Napięć, a także spotkania z ekspertami, z którymi porozmawiamy o mieście przyszłości. 

21 grudnia czeka nas zimowe przesilenie. Po trwającym zaledwie 7-8 godzin dniu nadejdzie prawie 17-godzinna noc – najdłuższa w roku. Od tysięcy lat na półkuli północnej świętowano tej nocy „odradzanie się Słońca”. Starożytni Rzymianie obchodzili Saturnalia, Germanie - Jul, Persowie - narodziny Mitry, Słowianie - święto godowe. Wiele dawnych symboli i ceremonii związanych z przesileniem zimowym przetrwało do dziś. Podczas Wieczoru dla dorosłych poznamy niektóre z nich. Spojrzymy na zimowe niebo również z perspektywy astronomicznej szukając odpowiedzi na pytanie jakie zjawiska mogły mieć miejsce w okresie przesilenia ponad 2 tysiące lat temu. Porozmawiamy też o tym jak wpływa brak światła na nasz organizm.

Zobacz program

Bilety już w sprzedaży!

Cena biletu 42 zł. Bilety można kupić: 

  • przez internet na stornie: bilety.kopernik.org.pl – zakończenie sprzedaży online w dniu wydarzenia o godz. 17.00, 
  • w kasach: codziennie w godzinach otwarcia Kopernika oraz w dniu wydarzenia w godz. 18.45–21.00.

Szczegółowe informacje o programie będziemy uzupełniać na bieżąco.

UWAGA! Liczba miejsc na spektakle, pokazy i spotkania z ekspertami ograniczona – wstęp zgodnie z kolejnością przybycia.


„Wieczory dla dorosłych. Odkrywa SAMSUNG” organizowane są we współpracy z firmą Samsung – partnerem strategicznym Centrum Nauki Kopernik.