Partnerzy

Partnerzy Centrum wspierają nasze działania w zakresie rozwoju galerii, współtworzą z nami programy i warsztaty dla zwiedzających. Pomagają w realizowaniu misji oraz przyczyniają się do tego, że jesteśmy miejscem niezwykłym, w którym każdy może cieszyć się nauką i odnaleźć w sobie odkrywcę.

Partner strategiczny
Partner Teatru Robotycznego
Partner wystaw czasowych

Samsung wspiera CNK od samego początku jego istnienia. Razem z Partnerem Strategicznym tworzymy nowe programy edukacyjne, odświeżamy wystawy oraz zapewniamy dodatkowe atrakcje zwiedzającym w czasie naszych imprez. Samsung objął szczególną opieką wszystkie elementy wystawy związane z robotyką. Daniel (Hyunsuk) Chung, prezes Samsung Electronics Polska: „Wspieranie Centrum Nauki Kopernik jest dla firmy Samsung czymś niezwykle naturalnym. Jesteśmy jedną z najbardziej innowacyjnych firm świata, a Centrum gromadzi pod jednym dachem większość możliwych odkryć człowieka. Jesteśmy dumni, że będąc partnerem CNK, możemy przybliżać to, co zostało odkryte wieki temu, a poprzez pracownię robotyczną pokazywać również to, co jest dopiero pieśnią przyszłości. Liczba odwiedzających jest wyłącznie dowodem na to, jak wiele osób pragnie eksplorować i cieszyć się z poznawania tajemnic nauki. Jestem dumny, że możemy być partnerem Centrum, a przez to jego częścią.”

Strefa Samsunga – współpraca z Kopernikiem

Partner wspierający

innogy, jedna z największych firm energetycznych w Europie wspiera nas od 2012 roku (wcześniej pod nazwą RWE). Wspólnie innogy i Centrum Nauki Kopernik realizują program edukacyjny oparty o pudełko z materiałami i pomysłami na doświadczenia, adresowany do uczniów szkół podstawowych „RWE Power Box”

www.powerboxrwe.pl

Partner wspierający

Polkomtel, operator sieci Plus wspiera CNK od 2010 roku. Wspólnie tworzyliśmy aplikację – przewodnik po CNK oraz zachęcaliśmy zwiedzających do zabawy przy Wystawie Muzycznej. W CNK już wkrótce będzie można wypróbować możliwości internetu LTE, dostarczanego przez sieć Plus.

Wyłączny partner laboratorium chemicznego

BASF – jedna z największych firm chemicznych współpracuje z Laboratorium Chemicznym od roku 2010. Wspólnie rozwijamy program Laboratorium, organizujemy Dzień Chemii i staramy się docierać do młodzieży z przesłaniem, że chemia nie musi być nudna.

Partner projektów STEM

Firma Boeing wspiera polską edycję konkursu ESERO – CanSat oraz przygotowanie zestawów edukacyjnych w ramach programu Klub Młodego Odkrywcy.

Wyłączny partner pracowni robotycznej

Raytheon to lider w dziedzinie technologii i innowacji, specjalizujący się w rozwiązaniach dla rynków obronności, administracji cywilnej oraz cyberbezpieczeństwa na całym świecie. Firma założona w 1922 roku oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, rozwiązania C5I (dowodzenie, kontrola, komunikacja, komputery, cyberbezpieczeństwo i wywiad), wykrywanie, działania bazujące na efektach oraz usługi wsparcia misji.

Firma PZU – od lat zaangażowana w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego – sfinansowała modernizację eksponatu „Pijany kierowca” – symulatora jazdy pod wpływem alkoholu.

Partner stanowiskowy

Firma wspiera eksponat Elektrybałt.

Partner stanowiskowy

Wspiera eksponat Chatbot, do którego dostarczyła oprogramowanie.