Partnerzy

Partnerzy Centrum wspierają nasze działania w zakresie rozwoju galerii, współtworzą z nami programy i warsztaty dla zwiedzających. Pomagają w realizowaniu misji oraz przyczyniają się do tego, że jesteśmy miejscem niezwykłym, w którym każdy może cieszyć się nauką i odnaleźć w sobie odkrywcę.

Partner strategiczny
Partner Teatru Robotycznego
Partner wystaw czasowych

Samsung Polska wspiera Centrum Nauki Kopernik w popularyzowaniu nauki poprzez wykorzystanie nowych technologii. Razem tworzymy nowe programy edukacyjne, odświeżamy wystawy oraz zapewniamy dodatkowe atrakcje zwiedzającym w czasie naszych imprez. Współpraca ta trwa nieprzerwanie od chwili powstania Kopernika w listopadzie 2010 roku. W jej ramach Samsung odpowiada m.in. za dostarczanie rozwiązań technologicznych na potrzeby ekspozycji oraz miniwarsztatów w aparaty 3D, tablety, monitory czy telewizory, ale także inicjuje specjalne wystawy i wydarzenia, m.in. wystawę Samsung i kropka na temat technologii tworzenia telewizorów QLED, czy Wieczory dla dorosłych, w czasie których Kopernik jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

Strefa Samsunga – współpraca z Kopernikiem

Partner wspierający

innogy, jedna z największych firm energetycznych w Europie wspiera nas od 2012 roku (wcześniej pod nazwą RWE). Wspólnie innogy i Centrum Nauki Kopernik realizują program edukacyjny oparty o pudełko z materiałami i pomysłami na doświadczenia, adresowany do uczniów szkół podstawowych „Innogy Power Box”

https://www.facebook.com/innogypolska/app/129943997630487/

Partner wspierający
Wyłączny Partner Warsztatów Familijnych

Polkomtel, operator sieci Plus, wspiera CNK od 2010 roku. Wspólnie zachęcaliśmy zwiedzających między innymi do zabawy przy Wystawie Muzycznej. Dzięki Polkomtelowi, od jesieni 2017 r. goście naszego Centrum mogą korzystać z darmowego Wi-Fi na terenie budynku oraz w Parku Odkrywców.

Wyłączny partner laboratorium chemicznego

BASF – jedna z największych firm chemicznych współpracuje z Laboratorium Chemicznym od roku 2010. Wspólnie rozwijamy program Laboratorium, organizujemy Dzień Chemii i staramy się docierać do młodzieży z przesłaniem, że chemia nie musi być nudna.

Partner projektów STEM

Firma Boeing wspiera polską edycję konkursu ESERO – CanSat oraz przygotowanie zestawów edukacyjnych w ramach programu Klub Młodego Odkrywcy.

Wyłączny partner laboratorium robotycznego,
Wyłączny partner Wywórni

Raytheon to lider w dziedzinie technologii i innowacji, specjalizujący się w rozwiązaniach dla rynków obronności, administracji cywilnej oraz cyberbezpieczeństwa na całym świecie. Firma założona w 1922 roku oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, rozwiązania C5I (dowodzenie, kontrola, komunikacja, komputery, cyberbezpieczeństwo i wywiad), wykrywanie, działania bazujące na efektach oraz usługi wsparcia misji.

Partner Badawczy

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju to jeden z największych ośrodków wspierania innowacyjności w Polsce. Kopernik we współpracy z NCBR realizuje zajęcia w laboratorium robotycznym oraz badania robota edukacyjnego Photon, stworzonego dzięki dofinansowaniu NCBR.

Partner strategiczny programu Klub Młodego Odkrywcy

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności działa od 2000 roku. Realizuje programy w trzech głównych obszarach tematycznych: edukacji, rozwoju społeczności lokalnych oraz dzielenia się polskim doświadczeniem z krajami Europy Środkowej i Wschodniej. Od 2012 roku, na mocy porozumienia z CNK, wspomaga i promuje program KMO, przyczyniając się tym samym do rozwoju nowoczesnej edukacji oraz wyrównywania szans edukacyjnych młodego pokolenia.

Wyłączny Partner Majsterni

Würth Polska jest częścią międzynarodowego koncernu. To lider w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecny na polskim rynku już 29 lat. Jest nowoczesną i stabilną firmą, która od dziesięcioleci wspiera kulturę i sztukę, a w swojej ofercie posiada ponad 100 tys. produktów. Jako Wyłączny Partner Majsterni firma Würth Polska wspomaga w działaniach małych i dużych majsterkowiczów, którzy pragną odkrywać świat po swojemu.

Firma PZU – od lat zaangażowana w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego – sfinansowała modernizację eksponatu „Pijany kierowca” – symulatora jazdy pod wpływem alkoholu.

Partner stanowiskowy

Firma wspiera eksponat Elektrybałt.

Partner stanowiskowy

Wspiera eksponat Chatbot, do którego dostarczyła oprogramowanie.

Partner stanowiskowy

Społeczne Towarzystwo Oświatowe wspiera eksponat Idealna asymetria.

Firma dostarczyła wózek do eksponatu Labirynt przeszkód.