Koncert na żywo

Koncert pod gwiazdami: Monika Quinn

Muzyka pod rozgwieżdżonym niebem, czy to nie brzmi pięknie! Oglądaj wizualizacje kosmosu na kopule Planetarium przy dźwiękach muzyki klasycznej i współczesnej w wykonaniu polskich muzyków.

Melomanów i miłośników astronomii zapraszamy do Planetarium na wyjątkowe Koncerty pod gwiazdami. Chopin, Bach, Debussy, Piazzolla, Feldman – muzyka klasyczna i współczesna w wykonaniu polskich muzyków. Polećcie z nami w kosmos przy dźwiękach fortepianu, skrzypiec, trąbki, akordeonu, saksofonu bądź wiolonczeli. Zanurzając się w muzyce, odwiedzimy razem odległe zakątki Wszechświata i przyjrzymy z bliska gwiazdom, planetom i innym ciałom niebieskim.

Artystyczne wizualizacje przygotowane przez prezenterów Planetarium do każdego utworu tworzą w połączeniu z muzyką wykonywaną na żywo swoiste kosmiczne minietiudy. Nie tylko dostarczają publiczności silnych przeżyć artystycznych, ale także skłaniają do refleksji nad miejscem każdego z nas i całej ludzkości we Wszechświecie. Pod rozgwieżdżonym niebem muzyka brzmi jeszcze piękniej.

Program

F. Chopin - Nokturn G-dur op.37 nr 2
F. Chopin - Ballada g-moll op.23
J. Nowakowski - 3
Mazurki z op.26: fis-moll nr 2, a-moll nr 3, D-dur nr 4
F. Liszt - Elegia As-dur S.196
F. Chopin - Walc cis-moll op.64 nr 2
C. Tausig - Impromptu f-moll op.1
A. Dreyschock - Les adieux de Varsovie G-dur Op.15

Monika Quinn
Pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu, a także w klasie kameralistyki fortepianowej. We wrześniu 2018 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w macierzystej uczelni, gdzie pracuje jako adiunkt w Katedrze Fortepianu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i programu Socrates Erasmus, w ramach którego przez rok kształciła się w Universitaet für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie prof. Anny Pfeifer. Laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertowała w Polsce, Chinach, Austrii, Hiszpanii, Estonii, Bułgarii i we Włoszech.

Bilet ulgowy/normalny: 36 zł

Koncerty odbędą się 15 lipca i 22 lipca o godz. 20.00 w Planetarium.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.