Zespół badawczy
Produkty, które powstają w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego to rezultat pracy kilku, a czasem kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu osób z zespołu Kopernika. Zachęcamy do kontaktu z osobami, które pomogą nawiązać relację z odpowiednimi zespołami i pracowniami.
Katarzyna Potęga vel Żabik
Kieruje Działem Badań nad Kompetencjami Przyszłości w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, która jest badawczo-rozwojową częścią Centrum Nauki Kopernik. Dział skupia się na poszerzaniu wiedzy w dziedzinie uczenia się oraz rozwijaniu narzędzi edukacyjnych. Prowadzone przez Dział badania i ewaluacje mają na celu lepsze zrozumienie społeczności uczących się oraz ocenę, w jaki sposób środowisko uczenia się i rozwiązania edukacyjne, które projektujemy, wpływają na rozwijanie kluczowych umiejętności XXI wieku, takich jak krytyczne myślenie i współpraca.
Kontakt: katarzyna.potega@kopernik.org.pl
Badacze i badaczki:
Dr Marta Sałkowska
Doktor socjologii, badaczka zainteresowana znaczeniem czynników społeczno-kulturowych (w tym niepełnosprawności) w formalnych i pozaformalnych sytuacjach uczenia się. Prowadzi badania w ramach programu „Nauka dla Ciebie” oraz wspiera badawczo Dział Laboratoriów CNK. Opiekuje się osobami odbywającymi staż w Dziale Badań. Entuzjastka badań jakościowych.
Kontakt: marta.sałkowska@kopernik.org.pl
Szymon Filipowicz
Rozwija wiedzę o pomocach dydaktycznych wykorzystywanych przez nauczycieli w szkołach oraz przestrzeniach edukacyjnych wspierających rozwój kompetencji przyszłości u osób uczących się. Prowadzi prace dotyczące rozwoju metod transferu wiedzy między instytucjami akademickimi a społeczeństwem.
Kontakt: szymon.filipowicz@kopernik.org.pl
Paweł Dębowski
Pracuje nad przeniesieniem doświadczeń objazdowych wystaw programu “Nauka dla Ciebie” do klas szkolnych. We współpracy z nauczycielami i ekspertami dziedzin STEAM tworzy pomoce naukowe, które przekazując merytoryczną wiedzę jednocześnie kształtują kompetencje przyszłości wśród młodzieży.
Kontakt: pawel.debowski@kopernik.org.pl
Dorota Czyżewska
Kulturoznawczyni, projektantka innowacji i usług. W pracy badawczej napędza ją ciekawość towarzysząca odkrywaniu i tworzeniu nowej wiedzy oraz przyjemność płynąca z współtworzenia kapitału naukowego skupionego wokół nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych i procesów uczenia się. Entuzjastka Design Thinking i zwinnego podejścia do realizowanych projektów
Stażyści i stażystki:
Dr Mateusz Kot
Adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW oraz koordynator w Centrum Nauki Kopernik zaangażowany w inicjatywę polegającą na powstaniu Stref Odkrywania Wyobraźni i Aktywności (SOWA). Badawczo zainteresowany edukacją medialną, komunikacją międzyludzką oraz rzeczywistością wirtualną. Tą ostatnią zarówno w wymiarze komunikacyjnym jak i ludologicznym.
Kontakt: mateusz.kot@kopernik.org.pl
Sonia Sadowska
Zadanie „Budowa budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w ramach rozbudowy Centrum Nauki Kopernik” jest współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy – Umowa w sprawie dotacji celowej ze środków M. St. Warszawy nr C/OM/VII/P3/99/U-263/2018-2021 z dnia 31 października 2018 roku. Kwota dofinansowania: 27 690 101,00 PLN.

Projekt „Utworzenie Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego działającej w ramach Centrum Nauki Kopernik” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I Wykorzystanie działalności badawczo-rozwojowej w gospodarce, Działanie 1.1 Działalność badawczo-rozwojowa jednostek naukowych – Umowa o dofinansowanie projektu nr RPMA.01.01.00-14-9876/17-00 z dnia 31 października 2018 roku. Kwota dofinansowania: 16 765 860,42 PLN

