Ми використовуємо файли coocies на нашому сайті, бо хочемо, щоб ти почувався чудово і повертався до нас! Докладніше про нашу політику використання файлів coocies.

Наш сайт використовує файли coocies. Використовуючи його, ви погоджуєтеся на використання файлів coocies відповідно до поточних налаштувань браузера. Докладніше про нашу політику використання файлів coocies.

Більше

17. SOWA zamieszkała w Malborku

24.10.2022
24.10.2022

Pierwsza i jedyna Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności na Pomorzu właśnie została oficjalnie otwarta! Nie można było wymarzyć sobie lepszej lokalizacji dla Strefy SOWA w tym regionie niż Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. W budynku Szkoły Łacińskiej przestrzenie uzupełniają się znakomicie – SOWA działa w sąsiedztwie planetarium i mediateki. Dziś pierwsi odwiedzający – uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. 2 Pułku Nocnych Bombowców „Kraków” – mieli szansę przetestować stacje badawcze. Największym zainteresowaniem cieszyły się „Wiszące piłki” – bo wcale nie jest łatwo podawać sobie obiekt wyłącznie za pomocą strumienia powietrza. Niemałym wyzwaniem okazało się także „Rysowanie w lustrze”. Nie wszystkim udało się ułożyć „Matematyczne puzzle” za pierwszym razem, a ujarzmienie „Kroczącej sprężyny” to dopiero było wydarzenie! Na otwarciu obecni byli także dyrektorzy i dyrektorki z okolicznych szkół, więc już wkrótce uczniowie tych placówek również będą mogli spróbować swoich sił w potyczkach z edukacyjnymi eksponatami.

Mamy nadzieję, że SOWA w Malborku przyciągnie odwiedzających w każdym wieku i z niewyczerpanymi zasobami ciekawości.


SOWA
MEN
CNK

Inicjatywa „SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

Ньюслетер

Підпишись на розсилку Центру Науки Коперник і дізнавайся більше.