Orbita Jazzu

Bartosz Smorągiewicz Ensemble

Najbliższy koncert z cyklu Orbita Jazzu to porządna dawka energetycznej wirtuozerii z dodatkiem melancholii! Bartosz Smorągiewicz Ensemble zaprezentuje w Planetarium autorskie kompozycje łączące elementy cygańskiego swingu, walca musette, bossy i bluesa w nowej współczesnej odsłonie.

Zespół w składzie:

  • Bartosz Smoragiewicz – klarnet, saksofon
  • Marcin Skaba – skrzypce
  • Sebastian Iwanowicz – gitara
  • Piotr Domagalski – kontrabas
Zespół czterech mężczyzn z instrumentami

Grupa powstała w 2014 roku. Kwartet tworzą znakomici instrumentaliści, a ich spontaniczna improwizacja powoduje entuzjastyczne przyjęcie na koncertach. Zespół występował m.in. na Festiwalu Dreszer Jazz w Warszawie, Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich, Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Rybniku, Summer Jazz Festival Kraków, Dzierzgońskich Spotkaniach z Old Jazzem, Muzycznych Piątkach w Zgorzelcu, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Emanacje organizowanym przez Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego, Koncertach Promenadowych w Katowicach, Jarmarku Szamotulskim, Garden Party u Karola organizowanego przez Polską Filharmonię Sinfonia Baltica w Słupsku, cyklu koncertowym Kamerynki w Koszalinie, festiwalu Jazz na Kresach w Zamościu, koncercie Jazz nad Niegocinem w Giżycku, Festiwalu Trzech Kultur w Suchowoli czy Piątkach z Jazzem we Wrześni. W sierpniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, pt. „Hustle & Bustle”. To zderzenie europejskiego jazzu wywodzącego się od Django Reinharda z formalizmem muzyki klasycznej i współczesną instrumentacją muzyki jazzowej, łączące elementy wielnarodowościowego folkloru.

Bilet ulgowy/normalny: 36 zł

Koncert odbędzie się 18 listopada o godz. 20.00 w Planetarium.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.