Ми використовуємо файли coocies на нашому сайті, бо хочемо, щоб ти почувався чудово і повертався до нас! Докладніше про нашу політику використання файлів coocies.

Наш сайт використовує файли coocies. Використовуючи його, ви погоджуєтеся на використання файлів coocies відповідно до поточних налаштувань браузера. Докладніше про нашу політику використання файлів coocies.

Більше

SOWA w Wałbrzychu wystartowała!

14.11.2022
14.11.2022

Przedstawieniem „Skarb Wałbrzycha” uczniowie i uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 22 uświetnili uroczyste otwarcie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, która od dziś zaprasza do wspólnych eksperymentów i odkryć w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Kiedyś mieściła się tu największa wałbrzyska kopalnia węgla kamiennego – KWK „Julia”. Dzisiaj to jeden z najatrakcyjniejszych obiektów turystki poprzemysłowej w Polsce. Historię kopalni przedstawiają byli górnicy, którzy oprowadzają po parku przemysłowym, opowiadając o specyfice i niebezpieczeństwach swojej dawnej pracy, a także o tajemnicach szybów i podziemnych tuneli. To zupełnie wyjątkowe miejsce. Pracują tu niesamowici, pełni pomysłów, pasji i energii ludzie. Właśnie dlatego Strefa SOWA wpasowała się tu doskonale. Uczniowie i uczennice z PSP nr 22 im. Gwarków Dolnośląskich od razu wiedzieli, że skoro nowe miejsce otwarto w Starej Kopalni, to warto je odwiedzić. I nie pomylili się! Po części oficjalnej, gdy można już było ruszyć do testowania interaktywnych stacji badawczych, z entuzjazmem przystąpili do eksperymentów.

Trzymamy kciuki, aby następnym razem przyprowadzili ze sobą rodziny i przyjaciół!


SOWA
MEN
CNK

Inicjatywa „SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

Ньюслетер

Підпишись на розсилку Центру Науки Коперник і дізнавайся більше.