Orbita jazzu

Witold Janiak

Podczas zeszłorocznej edycji „Nocy spadających gwiazd” pianista Witold Janiak zagrał przed naszą publicznością przepiękny koncert w naszym parku. Spadające gwiazdy przelatujące nad artystą dodawały niesamowitej atmosfery temu wydarzeniu. Dlatego tym razem zapro-siliśmy Witolda Janiaka do Planetarium, aby spróbował odtworzyć dla was tamte chwile.

Zdjęcie Witold JaniakaWitold Janiak – pianista, hammondzista, kompozytor i aranżer, dr sztuk muzycznych. Laureat Grand Prix: Bielskiej Zadymki Jazzowej, Krokus Jazz Festival oraz Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie.

Brał udział w słynnym projekcie Koncert na 21 fortepianów, gdzie wykonał m.in. własną kompozycję na improwizujący fortepian i orkiestrę. Koncertował solo (dwukrotnie) w sali im. Yehudi Menuhina w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz na targach EXPO – w Mediolanie i w Dubaju.

Jest dwukrotnym laureatem Oscara Jazzowego przyznawanego przez stowarzyszenie jazzowe Melomani. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Rafałem Sarneckim, Maciejem Kądzielą, Markiem Kądzielą, Krzysztofem Ścierańskim oraz Tatianą Okupnik i Moniką Brodką.

Podczas koncertu w Planetarium wykona kompozycje własne i standardy jazzowe.


Koncert odbędzie się 2 lutego o godz. 19:00 w Planetarium. Bilet ulgowy/normalny w cenie 50 zł można zakupić na naszej stronie.