film

Żyjące światy

Co sprawia, że Ziemia jest wyjątkowa? Tętniące na niej życie! To właśnie ono przekształcało powierzchnię oraz atmosferę naszej planety na przestrzeni miliardów lat. Rozległe lasy podtrzymują ziemski klimat, wiatry przenoszą wodę i tlen w najodleglejsze części globu.

Czy gdzieś jeszcze w kosmosie rozwinęło się życie? Jakie formy może ono przyjmować? Film przygotowany przez Kalifornijską Akademię Nauk to podróż w czasie i przestrzeni. Pozwala zbadać ewolucję życia na Ziemi oraz sprawdzić, w jaki sposób naukowcy poszukują go w odległych światach, korzystając z pomocy światła i koloru.

Premiera: 5 marca 2024


Film został zakupiony w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.