Wieczory dla dorosłych online

Koronawirus na celowniku

W obliczu zmagań z epidemią i trwającej akcji szczepień wraz z Polską akademią Nauk zaprosiliśmy Was na cykl spotkań z naukowcami. Zaproszeni goście, wybitni przedstawiciele różnych dziedzin nauki odpowiadali na Wasze pytania, odnoszące się do problemów związanych z epidemią, szczepieniami i ogólną profilaktyką COVID-19.

Naszym celem było poznanie Waszych wątpliwości oraz dostarczenie obiektywnych informacji, ułatwiających wyrobienie sobie zdania i podjęcie osobistych decyzji. Odwołując się do wiedzy naukowej, pomagaliśmy zinterpretować zagadnienia wywołujące niezrozumienie i niepewność. Przełożyliśmy wyniki badań naukowych na treści zrozumiałe w kontekście zwykłych ludzkich doświadczeń oraz społecznych potrzeb i wartości. Przeczytaj więcej o naszym cyklu

Aby zachęcić Was do korzystania z tej ogromnej wiedzy, przygotowaliśmy przewodnik po cyklu w formie pytań i odpowiedzi. Znajdziecie tam również linki do fragmentów nagrań, w których eksperci szerzej omawiają wybrane zagadnienia.

ZOBACZ PYTANIA I ODPOWIEDZI

Nauka i komunikacja naukowa w pandemii COVID-19
Ostatnie spotkanie podsumowujące cały cykl. Eksperci zastanowią się, jaka jest rola nauki, szczególnie w sytuacji pandemii. Jej uczestnikami będą członkowie zespołu ds. COVID-19 w Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński, prof. Krzysztof Pyrć i dr Anna Plater-Zyberk oraz przedstawiciel Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer.

Zobacz, o czym były wszystkie spotkania