Ми використовуємо файли coocies на нашому сайті, бо хочемо, щоб ти почувався чудово і повертався до нас! Докладніше про нашу політику використання файлів coocies.

Наш сайт використовує файли coocies. Використовуючи його, ви погоджуєтеся на використання файлів coocies відповідно до поточних налаштувань браузера. Докладніше про нашу політику використання файлів coocies.

Більше

12. SOWA zamieszkała w Wodzisławiu Śląskim

05.09.2022
05.09.2022

Czy można sobie wyobrazić piękniejsze miejsce do rozwinięcia skrzydeł niż pałac? Wodzisławska SOWA przyciągnie odwiedzających w nietuzinkowym wnętrzu. To właśnie dziś w Pałacu Dietrichsteinów Muzeum w Wodzisławiu Śląskim powitało w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności pierwszych gości.

Początek roku szkolnego to dobry czas na zaspokajanie ciekawości i oddawanie się swobodnemu eksperymentowaniu. Pewnie dlatego uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 przybyli licznie i z niecierpliwością czekali, aż oficjalna część otwarcia przemieni się w ekscytującą eksplorację stacji badawczych i samodzielne odkrywanie praw przyrody w Strefie SOWA. Szybko trzeba było sprawdzić, czy usypanie mapy jest trudne, jak bardzo wykręcone są rowerowe przekręty i co można zmajstrować w Majsterni.

Nad udanym przebiegiem otwarcia czuwał maleńki pluszowy Wodzimut. Szczątki jego protoplastów – prawdziwych mamutów – zostały znalezione na terenie Wodzisławia Śląskiego, a sam Wodzimut jest bardzo piękną i uroczą maskotką Muzeum, zaprojektowaną przez czternastoletnią Natalię Dubiel.

Oby SOWA i Wodzimut rozpoczęli dziś czas wspaniałej współpracy!


SOWA
MEN
CNK

Inicjatywa „SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

Ньюслетер

Підпишись на розсилку Центру Науки Коперник і дізнавайся більше.