We serve cookies on this site, because we want you to feel welcomed and return! More on our cookie policy.

More

12. SOWA zamieszkała w Wodzisławiu Śląskim

05.09.2022
05.09.2022

Czy można sobie wyobrazić piękniejsze miejsce do rozwinięcia skrzydeł niż pałac? Wodzisławska SOWA przyciągnie odwiedzających w nietuzinkowym wnętrzu. To właśnie dziś w Pałacu Dietrichsteinów Muzeum w Wodzisławiu Śląskim powitało w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności pierwszych gości.

Początek roku szkolnego to dobry czas na zaspokajanie ciekawości i oddawanie się swobodnemu eksperymentowaniu. Pewnie dlatego uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 przybyli licznie i z niecierpliwością czekali, aż oficjalna część otwarcia przemieni się w ekscytującą eksplorację stacji badawczych i samodzielne odkrywanie praw przyrody w Strefie SOWA. Szybko trzeba było sprawdzić, czy usypanie mapy jest trudne, jak bardzo wykręcone są rowerowe przekręty i co można zmajstrować w Majsterni.

Nad udanym przebiegiem otwarcia czuwał maleńki pluszowy Wodzimut. Szczątki jego protoplastów – prawdziwych mamutów – zostały znalezione na terenie Wodzisławia Śląskiego, a sam Wodzimut jest bardzo piękną i uroczą maskotką Muzeum, zaprojektowaną przez czternastoletnią Natalię Dubiel.

Oby SOWA i Wodzimut rozpoczęli dziś czas wspaniałej współpracy!


SOWA
MEN
CNK

Inicjatywa „SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

Newsletter

Sign up!