Partner główny i partnerzy wspierający

Partnerzy Centrum wspierają nasze działania w zakresie rozwoju wystaw, współtworzą z nami programy i warsztaty dla zwiedzających. Pomagają w realizowaniu misji oraz przyczyniają się do tego, że jesteśmy miejscem niezwykłym, w którym każdy może cieszyć się nauką i odnaleźć w sobie odkrywcę.

logo Samsung
Samsung

Partner Strategiczny
Partner Teatru Robotycznego
Partner Wystaw Czasowych

Samsung Polska wspiera Centrum Nauki Kopernik w popularyzowaniu nauki poprzez wykorzystanie nowych technologii. Razem tworzymy nowe programy edukacyjne, odświeżamy wystawy oraz zapewniamy dodatkowe atrakcje zwiedzającym w czasie naszych imprez. Współpraca ta trwa nieprzerwanie od chwili powstania Kopernika w listopadzie 2010 roku. W jej ramach Samsung odpowiada m.in. za dostarczanie rozwiązań technologicznych na potrzeby ekspozycji oraz miniwarsztatów w aparaty 3D, tablety, monitory czy telewizory, ale także inicjuje specjalne wystawy i wydarzenia, m.in. wystawę Samsung i kropka na temat technologii tworzenia telewizorów QLED, czy Wieczory dla dorosłych, w czasie których Kopernik jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

Strefa Samsung - współpraca z Kopernikiem

BASF

Raytheon Technologies

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Wyłączny Partner Laboratorium Chemicznego Wyłączny Partner Laboratorium Robotycznego
Wyłączny Partner Wytwórni
Wyłączny Partner Laboratorium Fizycznego

BASF – jedna z największych firm chemicznych współpracuje z Laboratorium Chemicznym od roku 2010. Wspólnie rozwijamy program Laboratorium, organizujemy Dzień Chemii i staramy się docierać do młodzieży z przesłaniem, że chemia nie musi być nudna.

Raytheon to lider w dziedzinie technologii i innowacji, specjalizujący się w rozwiązaniach dla rynków obronności, administracji cywilnej oraz cyberbezpieczeństwa na całym świecie. Firma założona w 1922 roku oferuje najnowocześniejszą elektronikę, integrację systemów realizacji misji, rozwiązania C5I (dowodzenie, kontrola, komunikacja, komputery, cyberbezpieczeństwo i wywiad), wykrywanie, działania bazujące na efektach oraz usługi wsparcia misji.

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa jest opiekunem laboratorium fizycznego Centrum Nauki Kopernik. Instytut jest wiodącą jednostką badawczą w Europie w zakresie projektowania i badania struktur lotniczych, technologii silników rakietowych oraz technologii autonomii i bezpieczeństwa bezzałogowych systemów latających. Eksperci i ekspertki z dwudziestu siedmiu laboratoriów zapewniają usługi badawczo-rozwojowe dla lokalnych i globalnych podmiotów przemysłowych. W Kopernikowym laboratorium fizycznym Instytut wspiera nas w poznawaniu praw fizyki, na których zbudowany jest świat dookoła.

Mercedes-Benz Polska

Mercedes-Benz Polska jest partnerem pierwszej części wystawy „Przyszłość jest dziś. Cyfrowy mózg?”. Wśród prezentowanych tam eksponatów znajduje się futurystyczny pojazd koncepcyjny Mercedes F015 - pojazd autonomiczny i jeżdżąca „luksusowa strefa relaksu”. Samochód, który komunikuje się z pieszymi i innymi użytkownikami ruchu, wchodzi z nimi w interakcje w mieście przyszłości. Bezemisyjny napęd modelu oraz funkcje automatyzacji jazdy są obrazem dążeń Mercedes-Benz do osiągnięcia już w roku 2030 zerowego śladu węglowego w oferowanej gamie modelowej.