Ми використовуємо файли coocies на нашому сайті, бо хочемо, щоб ти почувався чудово і повертався до нас! Докладніше про нашу політику використання файлів coocies.

Наш сайт використовує файли coocies. Використовуючи його, ви погоджуєтеся на використання файлів coocies відповідно до поточних налаштувань браузера. Докладніше про нашу політику використання файлів coocies.

Більше

Kopernik na lato

24.06.2024
24.06.2024

W lipcu jesteśmy czynni w godz. 9.00-19.00, a w piątki – 9.00-20.00.

Na Wystawach znajdziesz zupełnie nowe eksponaty!

„Recepta na wszystko” to maszyna vendingowa, w której znajdują się skuteczne pigułki, spraye i zastrzyki na współczesne problemy egzystencjalne. Choć eksponat ma żartobliwy charakter, skłania do zastanowienia się nad wszechobecnym dążeniem do tego, by wszystko było szybkie, proste i łatwe.

„DNA w probówce” pomaga uświadomić sobie, jaki ogrom informacji mieści się w DNA z jednej komórki. Gdybyśmy próbowali zapisać je wszystkie w formie ciągu liter w książkach, musielibyśmy wyposażyć się w gigantyczny regał biblioteczny.

„Złap sekundę” dotyczy precyzyjnych zegarów atomowych, mierzących czas w nanosekundach w skali doby.

Kopernik all inclusive

Pamiętaj, że bilet na Wystawy to bezpłatny dostęp do wielu atrakcji dodatkowych, takich jak:

Dodatkowe atrakcje

3 lipca ruszamy z nowymi letnimi zajęciami w Wytwórni - art & science, naszym fablabie w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa tematy warsztatów: „Światło w słoiku. Warsztaty tworzenia lamp” oraz „Świat w odcieniach oceanu. Warsztaty cyjanotypii”. Zajęcia odbywają się w środy, czwartki i piątki, a bilety zakupić można tylko w kasach Centrum Nauki Kopernik

14 lipca wraz z Samsung świętujemy Dzień Odkrywców. Nasze Wystawy będą dostępne bezpłatnie, a dodatkowo w Koperniku pojawią się technologiczne atrakcje specjalne. Bezpłatne wejściówki udostępnimy online 8 lipca.

18 lipca odbędzie się wakacyjny Wieczór dla dorosłych – „Ja robot”. Jego tematyka dotyczyć będzie rozwoju robotyki i sztucznej inteligencji oraz cyberbezpieczeństwa. Warto wcześniej kupić bilety, bo kolejny Wieczór czeka nas dopiero w listopadzie.

Planetarium

W Planetarium zobaczysz pokazy nieba na żywo oraz filmy o kosmicznej tematyce. W każdy piątek odbywają się także koncerty pod gwiazdami, a raz w miesiącu – spotkania z naukowcami „Prosto z nieba”. Juz 11 lipca porozmawiamy o meteorytach.

Aby wybrać się na powyższe wydarzenia, potrzebny jest osobny bilet. Można skorzystać też z tzw. biletu łączonego. Prezentowana w budynku Planetarium wystawa „Patrz Ziemia” jest dostępna bezpłatnie.

Spójrz na Warszawę z góry

Przypominamy także o naszym ogrodzie na dachu. Jest dostępny bezpłatnie, w godz. 10.00-20.00. W górę prowadzą rampy po obu stronach budynku, nie trzeba wchodzić do środka.

Ньюслетер

Підпишись на розсилку Центру Науки Коперник і дізнавайся більше.