Strefa nieba. Filmy, pokazy, koncerty. Usiądź wygodnie i odkrywaj Wszechświat!

Nie znaleziono wydarzeń spełniających wybrane kryteria.

muzyczno-kosmiczny pokaz
ABBA pod gwiazdami
15+ (PL) 21.01, 4.02
Mamma mia! ABBA wraca, słyszeliście!? To świetna okazja, by wybrać się do Planetarium. Zapraszamy na nowy muzyczno-kosmiczny pokaz
Zdjęcie satelitarne Ziemi, na niej widać ślad stopy i obok transparent z hasłem "Jak zmniejszyć nasz ślad węglowy"
interaktywny pokaz
Klimat – gorący temat
15+ (PL)
Od stacji meteorologicznej na Okęciu po nieprzyjazne dla życia warunki na Wenus i Marsie – zapraszamy w podróż, w której zrozumiecie przyszłość naszej planety. To interaktywny pokaz stworzony specjalnie na prośbę uczniów i nauczycieli.
film
Polaris
5+ (PL, EN, RUS)
Poznaj wciągającą historię spotkania pingwina i niedźwiedzia. Dowiedz się, na czym polega ruch obrotowy Ziemi. Znasz już tajemnice nocy polarnej?
film
Początek ery kosmicznej
10+ (PL, EN, RUS)
Jak wyglądały początki podboju kosmosu? Śledź z nami zmagania dwóch mocarstw – ZSRR i USA, które rywalizowały i ścigały się. Zobacz, kto pierwszy doleciał do orbity okołoziemskiej i na Księżyc!
film
Halo Ziemia
10+ (PL, EN, RUS)
Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z innymi? Czy internet naprawdę zbliża ludzi? Jak dać o sobie znać innym potencjalnym mieszkańcom kosmosu?
film
Sekrety kartonowej rakiety - dla przedszkolaków
3+ (PL, EN, RUS)
Chcesz wyruszyć w podróż kosmiczną i zobaczyć z bliska Słońce oraz planety Układu Słonecznego? Dołącz do bohaterów filmu, którzy dzięki sile wyobraźni wyruszają na wyjątkową wyprawę własnoręcznie zbudowaną rakietą.
Pokaz Chaos i harmonia. Matematyczna symfonia
pokaz muzyczny
Chaos i harmonia
15+
Zanurz się we wnętrzu trójwymiarowych fraktali! Zapraszamy do świata sztuki tworzonego za pomocą algorytmów: gromad galaktyk, niezwykłych struktur Wszechświata, symulacji teorii chaosu, cykloid i wstęg Newtona.
film
Ziemia, Księżyc i Słońce
7+ (PL, EN, RUS)
Dlaczego Słońce świeci? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Dowiedz się więcej o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu.
Film Szybciej niż światło
film
Szybciej niż światło
15+ (PL, EN, RUS)
Jak daleko i jak szybko możemy podróżować? Czy potrafimy pokonać prędkość światła? Zobacz, jak dzięki rozwojowi nauki i inżynierii coraz dokładniej poznajemy otaczający nas Wszechświat.
film
Astronauta
7+ (PL, EN, RUS)
Jak przygotować się do pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Czym zajmują się tam astronauci? Dowiedz się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w kosmosie.
film
Jesteśmy Kosmitami
10+ (PL, EN)
Wyrusz z nami na poszukiwania śladów życia w kosmosie! Przemierzymy razem Układ Słoneczny, zbadamy grunt marsjański, a nawet dno głębokiego oceanu Europy – jednego z księżyców Jowisza!
Na skrzydłach marzeń
film
Na skrzydłach marzeń
10+ (PL, EN, RUS)
Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła? Obejrzyj film o historii lotnictwa, przeżyj przygodę z nauką! Obiecujemy Ci szybowanie balonem, sterowcem i samolotem, a nawet lot w kosmos!
Film Dobór naturalny
film
Dobór naturalny
10+ (PL, EN, RUS)
Popłyń z Karolem Darwinem w niepowtarzalną podróż na pokładzie HMS Beagle w kierunku wybrzeży Ameryki Południowej. Celem wyprawy jest odkrycie teorii ewolucji!
Zdjęcie satelitarne Ziemi, na niej widać ślad stopy i obok transparent z hasłem "Jak zmniejszyć nasz ślad węglowy"
Z KLASĄ DO PLANETARIUM
Klimat – gorący temat
Aktualizując repertuar, postanowiliśmy zapytać nauczycieli, jaki ich zdaniem temat przydałoby się wprowadzić do edukacyjnego programu Planetarium. Wyraźnym faworytem były kwestie związane z kryzysem klimatycznym, o które uczniowie coraz częściej pytają na lekcjach.
zobacz więcej

Wieczory dla dorosłych

Raz w miesiącu Kopernik jest otwarty tylko dla dorosłych
może cię zainteresować
Wieczór dla dorosłych
W dogodnych godzinach Kopernik otwiera się czasem tylko dla dorosłych. W programie specjalne wykłady, spotkania z gośćmi i dyskusje związane z tematem przewodnim Wieczoru. W czasie pandemii wszystkie wieczory odbywają się online.
zobacz więcej