Strefa nieba. Filmy, pokazy, koncerty. Usiądź wygodnie i odkrywaj Wszechświat!

Nie znaleziono wydarzeń spełniających wybrane kryteria.

Pod jednym niebem
film
Pod jednym niebem
3+
Bohaterowie „Ulicy Sezamkowej” zabierają dzieci w fascynującą podróż do gwiazd. Zobacz, jak wspólnie oglądają Wielki Wóz, szukają Gwiazdy Polarnej i spacerują po powierzchni Księżyca!
Na skrzydłach marzeń
film
Na skrzydłach marzeń
10+
Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła? Obejrzyj film o historii lotnictwa i przeżyj niezwykłą przygodę z nauką! Obiecujemy Ci szybowanie balonem, sterowcem i samolotem, a nawet lot w kosmos!
Pokaz - jesień wśród gwiazd
pokazy
Pokazy na żywo
Chcesz znaleźć się bliżej gwiazd? To możliwe dzięki technologiom, jakimi dysponuje nasze Planetarium. Podczas pokazu prezenterzy opowiedzą o gwiazdozbiorach, Układzie Słonecznym oraz odległych miejscach we Wszechświecie.
Film Polaris
film
Polaris
3+
Poznaj wciągającą historię spotkania pingwina i niedźwiedzia. Dowiedz się, na czym polega ruch obrotowy Ziemi. Znasz już tajemnice nocy polarnej?
film Ziemia, księżyc, słońce
film
Ziemia, Księżyc i Słońce
7+
Dlaczego Słońce świeci? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Dowiedz się więcej o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu.
Pokaz Chaos i harmonia. Matematyczna symfonia
pokaz
Chaos i harmonia. Matematyczna symfonia
15+
Zanurz się we wnętrzu trójwymiarowych fraktali! Zapraszamy do świata sztuki tworzonego za pomocą algorytmów: gromad galaktyk, niezwykłych struktur Wszechświata, symulacji teorii chaosu, cykloid i wstęg Newtona.
Jesteśmy kosmitami
film
Jesteśmy Kosmitami
10+
Wyrusz z nami na poszukiwania śladów życia w kosmosie! Przemierzymy razem Układ Słoneczny, zbadamy grunt marsjański, a nawet dno głębokiego oceanu Europy – jednego z księżyców Jowisza!
Jesteśmy astronomami
film
Jesteśmy astronomami
10+
Zobacz, jak odkrywamy nowe miejsca w kosmosie! Przenieś się do obserwatorium na pustyni, rozpędź się w akceleratorze cząstek badającym własności materii, z której wraz z całym kosmosem jesteśmy stworzeni!
Astronauta - film w Planetarium
film
Astronauta
7+
Jak przygotować się do pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Czym zajmują się tam astronauci? Dowiedz się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w kosmosie.
Film Niewidzialny Wszechświat
film
Niewidzialny Wszechświat
15+
Czym jest ciemna materia? Dowiedz się, jak astronomowie szukają odpowiedzi na pytania dotyczące kosmosu. Poznaj Drogę Mleczną ukazaną dzięki najnowszym danym astronomicznym.
Życiodajny klimat
film
Życiodajny klimat
10+
Czym jest klimat? Jak się kształtował i jak może zmienić się w przyszłości? Co było powodem największych katastrof klimatycznych na naszej planecie?
Film Halo Ziemia
film
Halo Ziemia
10+
Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z innymi? Czy internet naprawdę zbliża ludzi? Jak dać o sobie znać innym potencjalnym mieszkańcom kosmosu?
kwadrat
Planetarium
Bez barier
Dokładamy wszelkich starań, aby nasz budynek i oferta były dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Wieczory dla dorosłych

Raz w miesiącu Kopernik jest otwarty tylko dla dorosłych
może cię zainteresować
Wieczór dla dorosłych
Raz w miesiącu, w dogodnych godzinach (19.00–22.00) Kopernik otwiera się tylko dla dorosłych. W programie: Wystawy, Planetarium oraz atrakcje dodatkowe, związane z tematem przewodnim Wieczoru.
zobacz wydarzenie