Strefa nieba. Filmy, pokazy, koncerty. Usiądź wygodnie i odkrywaj Wszechświat!

Nie znaleziono wydarzeń spełniających wybrane kryteria.

Ze względu na remont od 19.08 Planetarium będzie nieczynne.
kadr z filmu - dekoracja
film
Łucja. Sekret Spadających Gwiazd
5+ Premiera 1 czerwca
Czym są i skąd się biorą spadające gwiazdy? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie pomogą Wam starzy znajomi – pingwin James i niedźwiedź Władek.
dekoracja
koncert pod gwiazdami
Wojciech Świętoński
15+ 12 i 19.07, 20.00
Podczas koncertu usłyszymy utwory Stanisława Wisłockiego, Fryderyka Chopina oraz Władysława Szpilmana w wykonaniu pianisty Wojciecha Świętońskiego.
dekoracja
Koncert pod gwiazdami
Orbita jazzu: Cosmic Silence
15+ 26.07, 20.00
W ten lipcowy wieczór w kosmiczną podróż zabiorą nas dwaj jazzmani. Drogę wytyczać nam będą nieziemskie dźwięki saksofonu Leszka Żądło i niezwykłe brzmienie liry korbowej Joachima Mencla. Dla artystów cały kosmos rozbrzmiewa muzyką – gwiazdy i planety mają własny rytm i tonację.
film
Nadlatują!
10+ nowość
Asteroidy, komety i wybuchy – nadchodzą! Posłuchaj fascynującej opowieści o naszym kosmicznym pochodzeniu.
film
Polaris
5+
Poznaj wciągającą historię spotkania pingwina i niedźwiedzia. Dowiedz się, na czym polega ruch obrotowy Ziemi. Znasz już tajemnice nocy polarnej?
Kula dyskotekowa na tle przypominającym kosmos
muzyczno-kosmiczny pokaz
ABBA pod gwiazdami
15+
Mamma mia! ABBA wraca, słyszeliście!? To świetna okazja, by wybrać się do Planetarium. Zapraszamy na nowy muzyczno-kosmiczny pokaz
film
Explore
12+
Film opowiada historię rozwoju nauki astronomii, która doprowadziła ludzkość na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a stamtąd jeszcze dalej w poszukiwaniu nowego domu.
film
Voyager: Niekończąca się podróż
12+
Przygotuj się na udział w najdalszej misji kosmicznej w historii ludzkości dzięki pokazowi „Voyager, czyli niekończąca się podróż”.
Film Niewidzialny Wszechświat
film
Niewidzialny Wszechświat
15+
Czym jest ciemna materia? Dowiedz się, jak astronomowie szukają odpowiedzi na pytania dotyczące kosmosu. Poznaj Drogę Mleczną ukazaną dzięki najnowszym danym astronomicznym.
film
Chrumek i zaczarowana rakieta - dla przedszkolaków
3+
Poznajcie Chrumka. Razem z nim i jego przyjacielem zwiedzicie szkołę w bajkowym lesie i odnajdziecie czarodziejską rakietę. Po jej uruchomieniu udacie się w podróż przez Układ Słoneczny, a waszym przewodnikiem będzie sympatyczny robot Robik.
film
3-2-1 Start!
7+
Marzyliście kiedyś o wybudowaniu rakiety na swoim podwórku, założeniu skafandra kosmicznego i poleceniu w kosmos? Pora spełnić swoje marzenie z dzieciństwa! Edwin to chomik naukowiec, który zamieszkał na złomowisku.
Widok na horyzont na jakiejś planecie, widać wschód gwiazdy podobny do wschodu Słońca na Ziemi
film
Jesteśmy Strażnikami
10+
Odkryj, jak satelity i badania naukowe pomagają nam lepiej rozumieć związki między działalnością człowieka a zmianami klimatu. Dowiedz się, jak razem współpracując, możemy poprawić życie naszego domu.
Na skrzydłach marzeń
film
Na skrzydłach marzeń
10+
Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła? Obejrzyj film o historii lotnictwa, przeżyj przygodę z nauką! Obiecujemy Ci szybowanie balonem, sterowcem i samolotem, a nawet lot w kosmos!
film
Dziadek i Zoja: Misja światło
7+
Co zrobić, gdy światło znika? Trzeba ratować Słońce!
film
Ziemia, Księżyc i Słońce
7+
Dlaczego Słońce świeci? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Dowiedz się więcej o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu.
Rewolucja Kopernika
pokaz
Rewolucja Kopernika
10+
Pokaz przygotowany z okazji 550. urodzin polskiego astronoma. Rozpoczyna się prostym pokazem nieba i rekonstrukcją modelu Ptolemeusza, później obrazuje model zaproponowany przez Kopernika.
film
Pod jednym niebem - dla przedszkolaków
3+
Bohaterowie „Ulicy Sezamkowej” zabierają dzieci w fascynującą podróż do gwiazd. Zobacz, jak wspólnie oglądają Wielki Wóz, szukają Gwiazdy Polarnej i spacerują po powierzchni Księżyca!
film
Żyjące światy
10+
Film pozwala zbadać ewolucję życia na Ziemi oraz sprawdzić, w jaki sposób naukowcy poszukują go w odległych światach, korzystając z pomocy światła i koloru.
film
Halo Ziemia
10+
Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z innymi? Czy internet naprawdę zbliża ludzi? Jak dać o sobie znać innym potencjalnym mieszkańcom kosmosu?
film
Astronauta
7+
Jak przygotować się do pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Czym zajmują się tam astronauci? Dowiedz się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w kosmosie.
Pokaz Rejs po niebie
pokaz
Rejs po niebie
15+
Czy zastanawialiście się kiedyś, co wspólnego mają ze sobą kalendarz i gwiazdozbiory zodiakalne? Ile konstelacji zobaczymy na niebie? Jakie historie opowiadają?
FILM
Narodziny Ziemi
15+
W początkach Wszechświata gazowe olbrzymy siały zamęt. Światy powstawały i ginęły. Jak to się stało, że Ziemia przetrwała? Zapraszamy na nowy film w Planetarium.
Koncerty pod gwiazdami
MUZYKA W KOSMICZNEJ SKALI
Koncerty pod gwiazdami
Muzyka pod rozgwieżdżonym niebem? Czy to nie brzmi pięknie?! Oglądaj wizualizacje kosmosu oraz efekty laserowe przy dźwiękach muzyki klasycznej i współczesnej w wykonaniu najlepszych polskich muzyków.
zobacz więcej