wystawy

Teatr Wysokich Napięć

W Teatrze Wysokich Napięć obejrzysz wciągające spektakle z prądem w roli głównej oraz zaskakujące pokazy naukowe, podczas których nasi animatorzy prezentują eksperymenty z różnych dziedzin nauki.

Naciśnij klamkę ciężkich, blaszanych drzwi, usiądź w bezpiecznej klatce Faradaya i zobacz z bliska potężne pioruny. Dowiedz się, jakie tajemnice skrywa światło, jak znaleźć środek ciężkości i dlaczego każdy może grać w naszej kopernikańskiej orkiestrze.


Pokazy trwają 15 minut. Wstęp co godzinę, w ramach biletu na Wystawy.

Sprawdź dzisiejszą dostępność Teatru

W związku z remontem Teatr Wysokich Napięć będzie zamknięty od 4 do 10 marca. Przepraszamy za utrudnienia.

Informacje o teatrze w Polskim Języku Migowym.

Nasze pokazy

Generator Van de Graafa

Podczas tego pokazu włosy dosłownie stają Ci dęba! Poznasz też szereg zasad rządzących elektromagnetyzmem. Zapraszamy do najbardziej elektryzującego teatru w Polsce. Choć otoczony siatką chroniącą przed polem elektrostatycznym, napięcie czuć tu na każdym kroku. Gwarantujemy dużo pozytywnej energii!

Muzyczne prądy

Czy zwróciliście uwagę, że wyładowaniom elektrycznym zawsze towarzyszy głośny dźwięk?! W jaki sposób przepływ elektronów może być jego źródłem?

Na pokazie spotkacie się z dwoma transformatorami Tesli. Urządzenia te zbudowane zostały w oparciu o teorię wielkiego wynalazcy. Jednak zamiast rozwiązań tradycyjnych zastosowano w nich współczesną elektronikę. Dzięki temu można wpływać na to w jaki sposób działają, i jakie dźwięki wywołuje generowane przez nie wysokie napięcie. Zapraszamy na spotkanie z milionem woltów, milionem, który zabrzmi tak jak mu zagramy!

Grupa Pokazowa

Sercem naszych spektakli są ludzie tworzący Grupę Pokazową. Piszą scenariusze, wymyślają zaskakujące zwroty akcji, godzinami ćwiczą przedstawiane eksperymenty i szlifują tekst niczym zawodowi aktorzy. Odwiedź Teatr Wysokich Napięć i poznaj naszą Grupę Pokazową. Lubią zaskakiwać i mają w zanadrzu kilka niespodzianek, w których zdradzą przepis na muzykę i podpowiedzą, jak zmierzyć się z miłością. Zapraszamy!


Wyłączny Partner Teatru Wysokich Napięć