wystawa

Majsternia

Myślisz lepiej, niż myślisz. Majsternia zaprasza: wskoczcie na głęboką wodę poznawania świata – tylko tak nauczycie się pływać.

Sprawdź dzisiejszą dostępność Majsterni

Majsternia to miejsce, w którym każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, przekona się, że „myśli lepiej, niż myśli”. Przy stołach warsztatowych można samodzielnie podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – papier, spinacze, kulki, gumki czy patyczki. Bez dokładnych instrukcji, bez ocen, bez limitów czasowych. Każdy ma szansę na odkrycie.

Otwieramy szklane drzwi i z gwarnych wystaw Kopernika przenosimy się do spokojnej przestrzeni warsztatowej. Widzimy drewniany bar z wysokimi stołkami i duże solidne stoły, które można rozdzielić, tworząc mniejsze stoliki i bardziej kameralne warunki do pracy. Przed nami menu pełne eksperymentów. Czas na wybór zadania. Spróbujmy zbudować konstrukcję latającą. Na stole pojawiają się patyczki, gumki, nożyczki i kawałki papieru. Możemy zaczynać! Nie mamy dokładnych instrukcji i nie znamy rozwiązania, ale dysponujemy mnóstwem czasu. Wszystko leży wyłącznie w naszych rękach. Rezultat zależy od naszej pomysłowości, sprawności i wytrwałości!

Tutaj odkrywamy coś dla siebie samych – zaczynamy rozumieć prawa nauki, przekonujemy się, że potrafimy myśleć nieszablonowo, ćwiczymy cierpliwość, determinację, gotowość do podejmowania wyzwań.

A kiedy już rozsmakujemy się w jednym daniu i mamy apetyt na więcej, możemy dalej wybierać z bogatego i różnorodnego menu Majsterni. Możemy skonstruować most lub pojazd latający, dostosować cień, bądź zburzyć zamek z własnej katapulty.

Przyjdź do najjaśniejszego pomieszczenia Centrum Nauki Kopernik na 1. piętrze i wykonaj jeden z naszych zestawów


Wstęp w ramach biletu do Kopernika. Majsternia jest otwarta w godzinach otwarcia Kopernika, ale przestajemy wpuszczać do niej ludzi 15 minut przed zamknięciem reszty wystaw. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc – o wstępie decyduje kolejność przybycia w miarę wolnych miejsc.