wystawa

Majsternia

Myślisz lepiej, niż myślisz. Majsternia zaprasza: wskoczcie na głęboką wodę poznawania świata – tylko tak nauczycie się pływać.

Majsternia to miejsce, w którym każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, przekona się, że „myśli lepiej, niż myśli”. Przy stołach warsztatowych można samodzielnie podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – papier, spinacze, kulki, gumki czy patyczki. Bez dokładnych instrukcji, bez ocen, bez limitów czasowych. Każdy ma szansę na odkrycie.

Otwieramy szklane drzwi i z gwarnych wystaw Kopernika przenosimy się do spokojnej przestrzeni warsztatowej. Widzimy drewniany bar z wysokimi stołkami i duże solidne stoły, które można rozdzielić, tworząc mniejsze stoliki i bardziej kameralne warunki do pracy. Przed nami menu pełne eksperymentów. Czas na wybór zadania. Spróbujmy zbudować konstrukcję latającą. Na stole pojawiają się patyczki, gumki, nożyczki i kawałki papieru. Możemy zaczynać! Nie mamy dokładnych instrukcji i nie znamy rozwiązania, ale dysponujemy mnóstwem czasu. Wszystko leży wyłącznie w naszych rękach. Rezultat zależy od naszej pomysłowości, sprawności i wytrwałości!

Tutaj odkrywamy coś dla siebie samych – zaczynamy rozumieć prawa nauki, przekonujemy się, że potrafimy myśleć nieszablonowo, ćwiczymy cierpliwość, determinację, gotowość do podejmowania wyzwań.

A kiedy już rozsmakujemy się w jednym daniu i mamy apetyt na więcej, możemy dalej wybierać z bogatego i różnorodnego menu Majsterni. Możemy skonstruować most lub pojazd latający, dostosować cień, bądź zburzyć zamek z własnej katapulty.

Przyjdź do najjaśniejszego pomieszczenia Centrum Nauki Kopernik na 1. piętrze i wykonaj jeden z naszych zestawów


Wstęp w ramach biletu do Kopernika. Majsternia jest otwarta w godzinach otwarcia Kopernika, ale przestajemy wpuszczać do niej ludzi 15 minut przed zamknięciem reszty wystaw. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc – o wstępie decyduje kolejność przybycia w miarę wolnych miejsc.

Limit pomieszczenia wynosi 40 osób, jednak obsługa Centrum może nie wpuszczać do Majsterni kolejnych osób, jeśli na jednego Animatora przypada ich zbyt wiele.

 

Wyłączny Partner Majsterni
logo Wurth