spotkania z naukowcami

Prosto z nieba

Chciałbyś zostać wyniesiony na orbitę okołoziemską w statku pilotowanym przez znakomitych astronomów, astrofizyków i innych badaczy przestrzeni kosmicznej? Zapraszamy na niezwykłe, multimedialne pokazy w Planetarium, połączone z rozmowami z wybitnymi specjalistami. 

Od Księżyca do Marsa

9 grudnia 2021 r.
godz. 19.00

Mars czy Księżyc? Podczas grudniowego spotkania „Prosto z nieba” zastanowimy się nad kierunkami eksploracji kosmosu. Jakie korzyści mogą płynąć z powrotu ludzi na Księżyc? A może lepiej skupić się na przygotowaniu pierwszej załogowej misji na Marsa? O atutach, niespodziankach i trudnościach, które potencjalnie mogą czekać na tych ciałach niebieskich opowiedzą Mateusz Harasymczuk i Natalia Zalewska.

Zaproszenie na wydarzenie

Zdjęcie Natalii Zalewskiej

Natalia Zalewska - geolog, Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie. Specjalizuje się w teledetekcji Marsa i geologii analogów marsjańskich oraz zajmuje się zagadnieniami pochodzenia i występowania wody na planetach w naszym Układzie Słonecznym. Ostatnie badania skupiają się także na genezie i historii wulkanizmu marsjańskiego.

Zdjęcie Mateusza Harasymczuka

Mateusz Harasymczuk - Główny Inżynier Systemów Lotniczych w Astro Tech and Bioastronautics, Dyrektor Operacji Załóg Lotniczych w Analog Astronaut Training Center. Współzałożyciel Centrum Szkolenia Astronautów Analogowych w Polsce.

Wykład odbywa się wyłącznie stacjonarnie, pod kopułą Planetarium.

Poprzednie spotkania


Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.