We serve cookies on this site, because we want you to feel welcomed and return! More on our cookie policy.

More

Solve for Tommorow

13.09.2021
Okładka aktualności
13.09.2021

Projekt Samsung dla młodzieży

Klimat, zdrowie i bezpieczeństwo to obszary największych wyzwań przyszłości. Żywo interesują się nimi młodzi ludzie. Nic dziwnego – w końcu to oni będą musieli mierzyć się z efektami dzisiejszych działań i rozwiązań. Jak sobie poradzą? Mogą zacząć już dziś.

Solve for Tommorow to globalny program firmy Samsung, który właśnie startuje także w Polsce. Jego celem jest wzmacnianie kompetencji przyszłości, rozbudzanie twórczej odwagi, zachęcanie do aktywizmu i tworzenia innowacyjnych projektów. To idee bardzo bliskie Centrum Nauki Kopernik, dlatego zostaliśmy partnerem projektu.

W programie mogą wziąć udział zespoły uczniowskie ze szkół ponadpodstawowych (z nauczycielem) oraz zespoły studenckie (I–II rok). Każdy zespół zrealizuje autorski projekt związany ze zdrowiem, bezpieczeństwem lub klimatem. Zajęcia będą prowadzone przez zespół 10 wybitnych trenerów edukacyjnych metodą design thinking (myślenia projektowego), z wykorzystaniem przynajmniej dwóch przedmiotów z zakresu STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka).

Można się zgłaszać już od 20 września 2021.
Szczegóły na www.solvefortomorrow.pl

Newsletter

Sign up!