Koncert pod gwiazdami

Piotr Grinholc

Melomanów i miłośników astronomii zapraszamy do Planetarium na wyjątkowe Koncerty pod gwiazdami. Polećcie z nami w kosmos przy dźwiękach muzyki klasycznej. Odwiedzimy razem odległe zakątki Wszechświata i przyjrzymy z bliska gwiazdom, planetom i innym ciałom niebieskim. Muzyka pod rozgwieżdżonym niebem, czy to nie brzmi pięknie?! 

Piotr Grinholc – organista, kompozytor i realizator nagrań muzyki klasycznej, wykładowca. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat. Jest absolwentem Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów. Koncertował w Polsce, w większości krajów Europy i w Kanadzie.

W swoim dorobku artystycznym ma kompozycje i aranżacje na organy, chór, orkiestrę i instrumenty elektroniczne. Tworzył muzykę dla radia, telewizji i do filmów dokumentalnych. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie techniki nagrań muzyki klasycznej, kameralnej, organowej, chóralnej oraz symfonicznej. Kilkanaście płyt realizowanych przez Piotra Grinholca zostało nominowanych do nagrody „Fryderyk".

Prowadzi klasę improwizacji organowej i kameralistyki w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W marcu 2012 roku został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej".