Orbita Jazzu

RGG „Experiment 15K”

RGG to trio perfekcjonistów, którzy pojedynczy dźwięk, sposób jego wydobycia i kontekst brzmieniowy traktują jako wartość samą w sobie. Muzyka zespołu wymyka się klasyfikacjom, bo jego członkowie unikają głównego nurtu, łatwych rozwiązań i oczywistego repertuaru. Łukasz Ojdana, Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk z niespotykaną konsekwencją i uporem tworzą własną wizję przestrzeni muzycznej, która przekracza granice jazzu.

Łukasz Ojdana (fortepian) – przedstawiciel najmłodszej generacji muzyków europejskich. Postrzega kulturę brzmienia i osobowość twórcy jako nadrzędne elementy charakteru muzycznego. Inspiracje czerpie z literatury, filozofii, teatru i duchowości.

Maciej Garbowski (kontrabas) – reprezentant polskiej myśli kompozytorskiej. Łączy techniki kompozytorskie, charakterystyczne dla Lutosławskiego czy Pendereckiego z muzyczną erudycją i kontrabasową wirtuozerią.

Krzysztof Gradziuk (perkusja) – esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku.