Koncert pod gwiazdami

What a Wonderful World

Podczas koncertu pod rozgwieżdżonym niebem wrócimy do pięknych wspomnień muzycznych. W tę nostalgiczno-kosmiczną podróż poprowadzą nas słynne tematy m.in. Ennio Morricone, Gustawa Holsta, Richarda Rogersa, Lorenzo Harta, Michela Legranda czy Louisa Armstronga, w opracowaniu na trąbkę (Tomasz Woźniak) i fortepian (Aldona Nawrocka). 

Wykonawcy

Tomasz Woźniak - trębacz, absolwent AMFC w Warszawie oraz podyplomowych studiów w Conservatoire Supérieur de Paris w klasie Guy Touvrona. Laureat stypendiów oraz wielu nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, od roku 2014 doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka nadany przez UMFC w Warszawie. Od ponad 20 lat koncertuje jako solista i kameralista, wykonując repertuar od baroku do współczesności (na koncie ma prawykonania wielu utworów polskich kompozytorów), udziela się również w obszarze muzyki interaktywnej czy teatru tańca. Zawodowo związany z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie oraz ZPSM nr 3 im. G. Bacewicz. Więcej na: www.tomwozniaktrumpet.eu 

Aldona Nawrocka – kompozytorka, pianistka, pedagog, absolwentka AMFC w Warszawie w klasie kompozycji M. Borkowskiego, doktor habilitowany sztuk muzycznych. Stypendystka Musikhochschule Luzern (kl. B. Skrzypczak). Uczestniczka kursów kompozycji (prowadzonych m.in. przez E. Sikorę, S. Montegue, A. Brødsgaarda), brała także udział w Académie de Musique du XXéme siécle w Paryżu (P. Boulez, D. Robertson) oraz organizowanej przez IRCAM Académie d’Eté (B. Ferneyhough, M-A. Dalbavie). Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych oraz licznych stypendiów twórczych. Tworzy muzykę instrumentalną, wokalną, chóralną, elektroakustyczną, jej dzieła były wykonywane w Polsce i za granicą. Ponadto koncertuje również jako pianistka kameralistka oraz zajmuje się także działalnością publicystyczną, naukową i organizacyjną. 


Koncert odbędzie się 5 i 12 kwietnia o godz. 19.00 w Planetarium. Bilet ulgowy/normalny w cenie 50 zł można zakupić na naszej stronie.