Podróże z klasą. Wycieczki szkolne do Kopernika

Dofinansowanie Ministerstwa Edukacji Narodowej dla szkół

Przyjdźcie z klasą do Centrum Nauki Kopernik! Dzięki ministerialnemu programowi „Podróże z klasą” w 2024 roku, możecie otrzymać dofinansowanie takiej wycieczki. Nabór wniosków rozpoczyna się 19 czerwca 2024 roku.

Nasze propozycje

Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu kultury czy eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Po remoncie Kopernik wróci z nowościami! Otworzymy nową wystawę czasową – „Trucizny”, na której poznacie toksyczne substancje w świecie roślin i zwierząt. Zaprosimy Was też na nowe zajęcia w laboratoriach i na naszej stałej ekspozycji „Przyszłość jest dziś” spotkacie robotkę Amekę i robotycznego psa Syriusza. A to tylko część atrakcji!

Sprawdźcie tutaj, jakie atrakcje polecamy poszczególnym grupom wiekowym.

Kopernik najchętniej odwiedzany w 2023 roku

Dziękujemy! Centrum Nauki Kopernik było najczęściej odwiedzanym miejscem w ramach programu „Poznaj Polskę” w latach 2021–2023 roku. Miło nam będzie Was gościć pod koniec 2024 roku.

Wniosek o dofinansowanie

Przedsięwzięcie obejmuje dofinansowanie lub finansowanie wycieczek szkolnych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowanych w czterech grupach wiekowych:

 • uczniowie klas I–III szkoły podstawowej,
 • uczniowie klas IV–VI szkoły podstawowej,
 • uczniowie klas VII–VIII szkoły podstawowej,
 • uczniowie szkoły ponadpodstawowej.

Obowiązkowym punktem edukacyjnym jest odwiedzenie lub skorzystanie z oferty wybranych przez wnioskodawcę miejsc spośród:

 1. muzeów,
 2. galerii sztuki,
 3. teatrów,
 4. oper,
 5. filharmonii,
 6. centrów nauki,
 7. skansenów,
 8. innych instytucji kultury.

Wycieczki organizowane w ramach przedsięwzięcia mogą odbywać się w okresie od dnia rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 do 15 grudnia 2024 roku.

Dofinansowanie dla przedszkolaków

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza również do udziału w nowym programie dla przedszkolaków: „Kto ty jesteś? – Polak mały”. Nabór wniosków ruszy 26 czerwca i potrwa do 17 lipca 2024 roku.

Więcej informacji znajdziesz tutaj na dole strony internetowej ministerstwa.