Z uczniami w Koperniku

Inspirujemy do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczeniu się w Koperniku sprzyjają różnorodne przestrzenie edukacyjne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem, odwiedzania Kopernika (Wystaw i Planetarium) oraz udziału w zajęciach w Majsterni (dla klas 1-3) oraz w laboratoriach (dla klas 7 i starszych).

Jeśli planujesz zorganizować wycieczkę z uczniami, zostaw nam kontakt do siebie - oddzwonimy i pomożemy. 

Przestrzeń ma znaczenie! Weź udział w projekcie badawczo-wdrożeniowym.

Jesteś nauczycielem klas 4 – 8 szkół podstawowych? Odwiedź Centrum Nauki Kopernik ze swoimi uczniami i pomóż nam stworzyć rekomendacje dla dyrektorów szkół, nauczycieli i twórców pomocy szkolnych w zakresie aranżacji przestrzeni!

Programy i projekty edukacyjne, konferencje

Współpraca ze środowiskiem edukacyjnym jest dla nas priorytetem. Zachęcamy do zapoznania się z programami i projektami, w których bierzemy udział lub których jesteśmy częścią oraz konferencjami, które organizujemy.

Scenariusze lekcji o przyszłości

Scenariusze lekcji poruszają zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, cyfryzacją, robotyzacją, kryzysem klimatycznym i zmianami w środowisku naturalnym. Zostały opracowane wspólnie z nauczycielami i uczniami. Do współpracy zaprosiliśmy też ekspertów – naukowców oraz youtuberów.

Sprawdź!

Kopernik w terenie

Wynajmij naszą wystawę objazdową, poznaj zestawy edukacyjne...

e-Kopernik dla nauczycieli

Nie wiesz, jak pracować z uczniami zdalnie? Nie masz pomysłu na lekcję online. Zajrzyj do naszych cyfrowych zasobów i zainspiruj się! Opublikowaliśmy dla Was nasze materiały edukacyjne, promujące angażujące formy nauczania i pracę metodą badawczą.

Sprawdź!