Z uczniami w Koperniku

Inspirujemy do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczeniu się w Koperniku sprzyjają różnorodne przestrzenie edukacyjne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem, odwiedzania Kopernika (Wystaw i Planetarium) oraz udziału w warsztatach.

e-Kopernik dla nauczycieli

Nie wiesz, jak pracować z uczniami zdalnie? Nie masz pomysłu na lekcję online. Zajrzyj do naszych cyfrowych zasobów i zainspiruj się!

Pandemia koronawirusa stawia przed nami nowe wyzwania. Chcąc pomóc, publikujemy dla Was nasze materiały edukacyjne, promujące angażujące formy nauczania i pracę metodą badawczą.

Sprawdź!

Programy i projekty edukacyjne

Współpraca ze środowiskiem edukacyjnym jest dla nas priorytetem. Zachęcamy do zapoznania się z programami i projektami, w których bierzemy udział lub których jesteśmy częścią.

Konferencje

Kopernik w terenie

Wynajmij nasza wystawę objazdową, poznaj nasze zestawy edukacyjne. Albo zaproś Kopernika do swojej szkoły - w ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, docieramy z Planetobusem i Naukobusem do miejsc, w których nieczęsto poznaje się prawa nauki przez samodzielne eksperymentowanie. 

Baza wiedzy

Przeglądaj zasoby Kopernika. Dzielimy się z Tobą zdobytą wiedzą i efektami naszej pracy. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych publikacji z zakresu różnych nauk.