We serve cookies on this site, because we want you to feel welcomed and return! More on our cookie policy.

More

Dofinansowanie dla szkół na zakup Mobilnej Majsterkowni

10.05.2022
10.05.2022

Mobilna Majsterkownia to innowacyjna pomoc edukacyjna dla szkół opracowana w Centrum Nauki Kopernik. Jej zakup może zostać sfinansowany w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Nabór do programu potrwa do 31 maja 2022 r.

Program oferuje finansowanie nowoczesnych narzędzi i pomocy naukowych do szkolnych pracowni. Mobilna Majsterkownia może zostać zakupiona jako uzupełnienie zestawu urządzeń, który otrzymuje każda szkoła zakwalifikowana do „Laboratoriów Przyszłości”.

Mamy za sobą lata doświadczeń pracy z interaktywnymi eksponatami. Rocznie odwiedza nas milion zwiedzających – mamy z kim testować prototypy. To pozwala nam tworzyć rozwiązania edukacyjne dostosowane do potrzeb uczniów i uczennic oraz nauczycieli i nauczycielek. Nasze zestawy i pomoce edukacyjne umożliwiają prowadzenie angażujących zajęć z wykorzystaniem metody badawczej.

Mobilna Majsterkownia to mini warsztat na kółkach wyposażony w narzędzia do obróbki drewna. Może być wykorzystywany w warunkach pracowni szkolnej. Matematyki czy fizyki ciekawiej jest się uczyć z pomocami edukacyjnymi, które się samemu skonstruowało! Dlatego do Majsterkowni dołączyliśmy też dziesięć propozycji budowy takich pomocy związanych ze zjawiskami fizycznymi i zagadnieniami matematycznymi.

 


„Laboratoria Przyszłości” to program Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wyłącznym dystrybutorem Mobilnej Majsterkowni jest firma Moje Bambino.

Produkt współtworzony przez Centrum Nauki Kopernik oraz Moje Bambino.

Newsletter

Sign up!