Educational program

Science For You

Science For You is a joint program of the Ministry of Science and Higher Education and Copernicus Science Centre. Its aim is to popularise science in those areas of Poland where people's access to an educational offer of science centres is hindered.

Zajęcia online i stacjonarne

Po Polsce podróżują Naukobusy z mobilną wystawą Eksperymentuj! Wizyta w szkole to okazja do obudzenia w uczniach naukowej pasji.

Zapraszamy także do zgłaszania się na zajęcia online: e-Planetobus. Gwarantujemy ciekawe tematy, oryginalne scenariusze i interaktywną formułę, opartą na samodzielnym wykonywaniu eksperymentów przed ekranem. Połączenie tych elementów rozbudza ciekawość poznawczą uczniów i zachęca do wykonywania własnych doświadczeń w domu, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Jednodniowe spotkanie to osobne lekcje dla czterech-sześciu różnych klas. Trwają ok. 35 minut i prowadzone są przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik w programie MS Teams oraz na Youtube.

Nie wymagają przygotowania ze strony nauczyciela. Zajęcia są bezpłatne.

ZGŁOŚ SZKOŁĘ


Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

Related