We serve cookies on this site, because we want you to feel welcomed and return! More on our cookie policy.

More

Przyszłość jest dziś. Misja: Ziemia

17.11.2022
17.11.2022

Kosmiczna misja Artemis wyruszyła w kierunku Księżyca, a przed nami Misja: Ziemia. Otwieramy drugą część wystawy „Przyszłość jest dziś”. Przed nami kolejne tematy i pytania związane z naszą planetą jako miejscem do życia.

Nie będzie łatwo. Aby planować przyszłość, musimy stawić czoła teraźniejszości. Po pierwsze, jest nas coraz więcej. 15 listopada liczba ludzi na świecie przekroczyła 8 miliardów, a w w 2058 roku przekroczy 10 miliardów. Czy będą oni nadal żyć na zielonej planecie i korzystać z jej ograniczonych zasobów? Po drugie, w niespotykanie gwałtowny sposób zmieniamy klimat. Tempo wzrostu ilości CO₂ w atmosferze jest największe w historii. Teraz nie chodzi już tylko o wyeliminowanie emisji gazów cieplarnianych. Trzeba zrobić to w rekordowo krótkim czasie! Po trzecie, nasza dominacja na Ziemi doprowadziła do zniszczenia wielu naturalnych siedlisk życia. Bioróżnorodność to misterna, konstruowana przez setki milionów lat układanka, której jesteśmy częścią. Dbałość o dobry stan ekosystemów jest także troską o los człowieka.

„Misja: Ziemia” to wizja przyszłości, która nadejdzie, jeśli niczego nie zmienimy. Musimy pamiętać, że wszystko zależy od naszych działań i wyborów. Warto poznać fakty, przewidywania naukowców i sprawdzić, jak pomóc planecie. A potem – przystąpić do działania. Inspirację znajdziecie na wystawie „Przyszłość jest dziś. Misja: Ziemia”.

Więcej o wystawie

Więcej o programie edukacyjnym


Wystawa powstaje w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

Newsletter

Sign up!