Cosmic Live Electronic

Zuzanna Całka - Letnie przesilenie

Fortepian klasyczny nie często kojarzony jest z muzyką elektroniczną, ale tym razem Zuzanna Całka zabierze nas w kosmiczną podróż, w której to psychodeliczne i transowe melodie będą naszym przewodnikiem.

Zuzanna Całka

Pianistka i kompozytorka, klasycznie wykształcona na uniwersytetach muzycznych w Warszawie i w Berlinie. Zuzanna w swoim najnowszym projekcie przekracza granice muzyki klasycznej, splatając tradycję z eksperymentem i psychodelicznymi uniesieniami. W swoich utworach artystka łączy organiczne brzmienie fortepianu z elementami elektroniki. Minimalistyczne szkice kontrastują z rozbudowanymi strukturami, tworząc intrygujące, a niekiedy wręcz halucynacyjne i transowe melodie. Improwizacja staje się spontanicznym dialogiem z Wszechświatem, do którego zaprasza słuchaczy.

Debiutancka EPka Zuzanny Całki "Late Night Takes" została wyróżniona na playliście Piano Day, której kuratorem jest Nils Frahm. Trasa promująca najnowszy album obejmuje Polskę, Słowację, Holandię i Niemcy, w tym OPIA Festival w Utrechcie, na którym artystka wystąpi obok cenionych na całym świecie duetu Kiasmos (Olafura Arnaldsa i Janusa Rassmusena).


Koncert odbędzie się 21 czerwca, o godz. 20.00 w Planetarium. Bilet ulgowy/normalny w cenie 50 zł można zakupić na naszej stronie.