Niebieskie tło a na nim cyfrowa twarz kobiety
22.10.2021
Przyszłość jest dziś – nowa wystawa w Koperniku
Jak zrobić wystawę o czymś, co dopiero będzie? Albo – właśnie zaczyna być? Centrum Nauki Kopernik podjęło to wyzwanie. Efektem jest wystawa „Przyszłość jest dziś”, której pierwsza część zostanie udostępniona już 5 listopada. Projekt jest realizowany wspólnie z KPRM i NASK.
Żółte tło, na nim widać dwoje rysunkowych ludzi z wydłużonymi rękami i nogami. Do tego napis "Dłuższe piątki w Koperniku"
18.10.2021
Dłuuuższe piątki w Koperniku!
Chcesz zacząć weekend w sposób rozrywkowy, ale z pomysłem? Dowiedzieć się, jak zaskakuje nas nauka? A może znaleźć dzień, w którym jest spokojniej i kameralniej? Od listopada wprowadzamy w Koperniku „Dłuższe piątki”. W każdy piątek otwarci będziemy dłużej, bo aż do godziny 20.00!
14.10.2021
Uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Nauka dla Ciebie”
14 października odbyła się gala finałowa Konkursu „Nauka dla Ciebie”. Było to ogromne przeżycie dla uczniów z całej Polski, którzy od marca tworzyli prototypy pomocy edukacyjnych. Laureaci konkursu spotkali się w Centrum Nauki Kopernik i wzięli udział w uroczystości. Na zwycięzców czekały cenne nagrody finansowe (dla nauczycieli i szkół) oraz rzeczowe (dla uczniów) oraz dyplomy.
Pokazy schodzące z afisza
13.10.2021
Żegnamy dwa hity Planetarium
Nieczęsto przydarza nam się sytuacja, abyśmy w jednym czasie żegnali nasze dwa kultowe pokazy, które od lat można było obejrzeć w Planetarium: „Pod jednym niebem – pokaz dla przedszkolaków” oraz „Dark Side of the Moon” – laserowy pokaz dla dorosłych, przygotowany do muzyki zespołu Pink Floyd. Z tego powodu ogłaszamy październik miesiącem pożegnalnym!
08.10.2021
Nabór kandydatów do Rady Dzieci i Młodzieży
Trwa nabór kandydatów do VI kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki.
Prezydent Warszawy i dyrektor Kopernika w czasie wieszania wiechy na nowym budynku Kopernika
30.09.2021
Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego pnie się w górę
Na dachu Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego zawisła wiecha! To znak, że zakończone zostały prace konstrukcyjne i rozpoczął się kolejny etap budowy. Pracownia dołączy do kompleksu budynków Centrum Nauki Kopernik w 2022 roku. Będzie interdyscyplinarnym laboratorium badań, przestrzenią twórczą, miejscem współpracy, spotkań i debat.
Czarne tło, na nim przekreślona ikona głośnika
29.09.2021
Festiwal Kultury bez barier 2021 i ciche godziny w Koperniku
Jak co roku, bierzemy udział w Festiwalu organizowanym przez Fundację Kultura bez Barier. #MOŻESZbyćBLISKO to hasło tegorocznej edycji (30.09-10.10.2021). Jego ideą jest zniesienie wszelkich barier, które uniemożliwiają wielu osobom uzyskanie swobodnego dostępu do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury.
Dyrektor Firmhofer w czasie otwarcia SOWY
21.09.2021
Pierwsza SOWA została otwarta w Piotrkowie Trybunalskim
Wczoraj w Piotrkowie Trybunalskim otworzyliśmy pierwszą SOWĘ - Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Swoje SOWY będą także miały także...
Archiwum aktualności
Archiwum aktualności
Wybierz rok