20.09.2022
Nagroda Roy L. Shafer Leading Edge za działania Kopernika na rzecz społeczności ukraińskiej
Z tegorocznej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Centrów Nauki i Technologii (ASTC) w Pittsburghu wróciliśmy z nagrodą. Kapituła konkursowa nagrody Roy L. Shafer Leading Edge doceniła nasze działania na rzecz społeczności ukraińskiej, która po wybuchu wojny znalazła schronienie w Polsce. Ogromnie się cieszymy i dziękujemy!
19.09.2022
SOWA w Brzesku wystartowała!
Do tej pory w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku pierwsze skrzypce grała muzyka. Szeroka oferta dla rozśpiewanych i dźwiękolubnych mieszkańców okolicy urozmaicona była między innymi przez Teatralne Lustra, czyli Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży oraz warsztaty plastyczne. Teraz do tych fantastycznych atrakcji z dumą dołącza SOWA!
12.09.2022
Nowa SOWA w Zawierciu
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Zawierciu to prawdziwi szczęściarze! To właśnie oni jako pierwsi w swoim mieście mieli okazję zmajstrować coś w Majsterni, sprawić, aby piłki zawisły w powietrzu bez pomocy linki, wystrzelić z powietrznej armaty, puszczać dźwięki wprost ze swoich palców – słowem – eksplorować Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Zawierciańska SOWA zagnieździła się w miejscu wyjątkowym – w przestronnych wnętrzach budynku dworca kolejowego.
05.09.2022
12. SOWA zamieszkała w Wodzisławiu Śląskim
Czy można sobie wyobrazić piękniejsze miejsce do rozwinięcia skrzydeł niż pałac? Wodzisławska SOWA przyciągnie odwiedzających w nietuzinkowym wnętrzu. To właśnie dziś w Pałacu Dietrichsteinów Muzeum w Wodzisławiu Śląskim powitało w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności pierwszych gości.
01.09.2022
SOWA zawitała w Pruszkowie
Powrót z wakacji nigdy nie jest łatwy! Jednak od dziś 1 września będzie kojarzył się uczniom i uczennicom ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie nie tylko z końcem błogiego odpoczynku, ale też z początkiem całkiem nowej przygody. W pruszkowskiej szkole, w której mieści się także miejska biblioteka, to właśnie oni wyczekiwali otwarcia Strefy SOWA z największą ciekawością.
Na zdjęciu widać na tle brzóz dwie uśmiechnięte młode kobiety trzymające kolorowe tuby .
22.08.2022
Pokaz muzyczny z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy / Музичний показ з нагоди Дня Незалежності України
24 sierpnia to Dzień Niepodległości Ukrainy. Z okazji święta zapraszamy wszystkich na bezpłatny pokaz naukowy „Muzyka”, prowadzony w języku polskim i ukraińskim. 
05.08.2022
Nauka dla Ciebie w domu – edycja 2022 rozpocznie się w Malechowie
Na grafice, na niebieskim tle widać chłopca z niebieską czupryną, mającego na sobie zielono-niebieską bluzę.
01.07.2022
Zostań edukatorem Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik szuka edukatorów do programu Nauka dla Ciebie. Masz prawo jazdy, lubisz pracę z ludźmi – szczególnie z dziećmi – a nauka jest dla Ciebie fascynująca? Poznajmy się. Zlecenie polega na wyjazdach z interaktywną wystawą Naukobus i mobilnym planetarium Planetobus do miejscowości w całej Polsce. Spotkanie informacyjne odbędzie się 13 lipca o godzinie 17.00 w Centrum konferencyjnym w Koperniku (wejście do budynku na wprost ul. Leszczyńskiej). 
Archiwum aktualności
Archiwum aktualności
Wybierz rok