25.05.2023
Młode majsterki – dziewczyny budują
Kim dziewczynki chcą zostać w przyszłości? Najczęściej lekarkami, nauczycielkami, astronautkami, youtuberkami. To zawody związane z wykonywaniem określonych zadań, z którymi dzieci (może poza lotami kosmicznymi) mają styczność na co dzień. Łatwo im wyobrazić sobie siebie w danej roli – w gabinecie, klasie szkolnej, przed kamerą. A na budowie? Czemu nie? Zapraszamy na warsztaty dla dziewczynek w wieku 6–9 lat.
22.05.2023
21. SOWA otwarta!
Rawicz. Z czego słynie? Ma najstarszy w Wielkopolsce piorunochron. Mieszkańcy wciąż nie wiedzą, czy bliżej im do Poznania, czy do Wrocławia. Właśnie tu otworzyliśmy kolejną Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – powstała w pięknym, wyremontowanym budynku nowoczesnej Rawickiej (Multi)Biblioteki Publicznej.
16.05.2023
Dzień Dziecka w Planetarium
Najlepsze prezenty wcale nie muszą być materialne. Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do Planetarium, gdzie najmłodsi przekonają się, że każdy może spełnić swoje marzenia, jeśli tylko chce. Podczas pokazów zgłębią tajemnice kosmosu i zadadzą prezenterom wszystkie pytania dotyczące gwiazd, które tylko przyjdą im do głowy.
Robot Kopernik na Wystawach
16.05.2023
Robot Kopernik na Pikniku Naukowym
Robot Kopernik zaplanował na Piknik Naukowy specjalny program artystyczny i musi się do niego przygotować, a potem – odpocząć. W związku z tym od 22 do 30 maja nie będzie dostępny w swoim stałym miejscu – na naszych Wystawach.
05.05.2023
SOWA w Drohiczynie
Uczniowie i uczennice drohickiego Zespołu Szkół od jakiegoś czasu widzieli, że ostatnie piętro ich okazałego budynku jest szykowane pod coś wyjątkowego, ale tajemnica była pilnie strzeżona! I oto stało się! Zagadka rozwiązana! Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie odczarował maj – już teraz nie będzie to czas stresujących egzaminów maturalnych, ale ekscytujących eksperymentów i naukowych wyzwań. Właśnie otworzyliśmy tam Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.
04.05.2023
Zapraszamy na Noc Muzeów!
Czekają na Ciebie nasze Wystawy, Planetarium i atrakcje specjalne. Robot Kopernik nigdy jeszcze nie uczestniczył w Nocy Muzeów. Z tej okazji przygotował specjalny program muzyczny i stworzył pierwszy na świecie zespół jazzowy z robotem humanoidalnym w składzie. Masz okazję posłuchać debiutanckiego występu tej grupy. 
25.04.2023
Zwycięzcy II edycji programu Solve for Tomorrow
Solve for Tomorrow to unikatowy w Polsce program edukacyjny, w ramach którego młodzi ludzie mierzą się z wyzwaniami XXI wieku, równolegle rozwijając kompetencje przyszłości, takie jak: kreatywność, krytyczne myślenie, współpraca, komunikacja czy empatia.
25.04.2023
Bilet łączony
Dla wszystkich, którzy chcą połączyć zwiedzanie naszych Wystaw z wizytą w Planetarium, mamy bilety łączone. Wybierając taki bilet, zapłacisz mniej niż za dwa osobne.
Archiwum aktualności
Archiwum aktualności
Wybierz rok