24.06.2024
Kopernik na lato
Zobacz, co przygotowaliśmy na wakacje
24.06.2024
Strefa SOWA w Nowych Skalmierzycach
Otwarcie Strefy SOWA w Nowych Skalmierzycach było jak premiera filmu – pełne niespodzianek, oczekiwania i ekscytacji. Centrum Aktywności Społecznej Kolejarz, w którym działa kino z wieloletnią tradycją, a od dziś także nowa Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, było zapełnione po same brzegi. Każdy odwiedzający chciał zająć miejsce w pierwszym rzędzie, by obserwować rozwój wydarzeń.
dekoracja
17.06.2024
SOWA w sercu Międzyrzeca Podlaskiego!
Otworzyliśmy Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Międzyrzecu Podlaskim. Miejski Ośrodek Kultury przyjął Strefę po królewsku i to nie bez powodu. SOWA mieści się w wyremontowanej przestrzeni Pałacu Potockich. Na otwarcie tłumnie przybyli śmiałkowie chcący spróbować swoich sił w Majsterni, gdzie dzielnie stawiali czoła wyzwaniom konstruktorskim. Wielu z nich – jak przystało na mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego pamiętającego czasy historyczne – próbowało skonstruować Katapultę i Zamek. Nie brakowało też chętnych do eksperymentowania w przestrzeni z eksponatami.
Na zdjęciu widać chłopców eksperymentujących przy eksponacie Usyp mapę.
07.06.2024
Uniejów wita Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności!
SOWA w Uniejowie to ma dopiero widoki! Z okien rozpościera się piękna panorama – Park Zamkowy, kładka nad Wartą, winnice i termy, a w jej wnętrzach spragnieni wiedzy odkrywcy! W takiej niezwykłej scenerii otworzyliśmy Strefę SOWA, która mieści się w Interaktywnym Punkcie Turystyki Geotermalnej. Dwa piętra, które zajmuje Strefa, wypełniły się dziś podekscytowanymi głosami zdziwienia i zachwytu.
28.05.2024
Weź udział w ewaluacji „Przyszłość jest Dziś”!
Zostań naszym ekspertem i pomóż nam robić jeszcze lepsze wystawy! Weź udział w badaniu ewaluacyjnym naszej najnowszej ekspozycji. Zapraszamy dorosłych w dowolnym wieku oraz młodzież od 13. roku życia.
zdjęcie laureatów trzymających statuetki
24.05.2024
Laureaci Nagrody Przewroty
Znamy już laureatów Nagrody Przewroty, którą przyznaliśmy za najbardziej nowatorskie i śmiałe działania, zmieniające edukację. W kategorii ogólnopolskiej zwyciężył Instytut Dobrej Śmierci, a lokalnej – Oświatowe Centrum Nauki i Techniki w Wodzisławiu Śląskim. Nagrodę specjalną otrzymał Janusz Laska – pomysłodawca i inicjator programu Klub Młodego Odkrywcy.
20.05.2024
24 maja 2024 – ograniczona dostępność atrakcji
Uprzejmie informujemy, że 24 maja część atrakcji będzie niedostępna dla zwiedzających: wystawa „Przyszłość jest dziś”, Teatr Robotyczny, eksponat „Fontanna powietrzna”. Będzie również zamknięty korytarz łączący Wystawy i Planetarium, dlatego osoby wybierające się na seans prosimy o obejście budynku dookoła.
13.05.2024
Hanna Wróblewska – wieloletnia członkini naszej Rady Programowej została powołana na urząd Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serdecznie gratulujemy!
Archiwum aktualności
Archiwum aktualności
Wybierz rok