06.12.2023
Wadowice witają Strefę SOWA
Mikołajki w Wadowicach udały się wyśmienicie. Właśnie otworzyliśmy tam 32. Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Powstała w odnowionym dworcu PKP, gdzie będzie funkcjonowała także Stacja Kultury.
Czarne tło, na nim przekreślona ikona głośnika
06.12.2023
Ciche godziny w Koperniku w 2024 roku
04.12.2023
SOWA w Sanoku
31. Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności została właśnie oficjalnie otwarta w Sanoku. Wydarzenie to połączone było z otwarciem Mediateki, w której wylądowała SOWA. Powstała ona w zrewitalizowanym na ten cel budynku. Obok Wystawy i Majsterni, będzie można tu odwiedzać m.in. Strefę Gier Retro z niezwykłą kolekcją „zabytkowych” (ale działających) komputerów. Nowa przestrzeń edukacyjno-kulturalna, która ma szansę stać się popularnym miejscem. Zadba o to zaangażowany, radosny i profesjonalny zespół, który z zapałem podchodzi do najśmielszych projektów. 
01.12.2023
Międzynarodowe XII Forum KMO – święto społeczności uczącej się
325 uczestników z 9 krajów, 22 różne formaty i spotkania, 190 opiekunów, 10 tłumaczy, 17 wolontariuszy, 16 instytucji partnerskich z Polski, 8 instytucji partnerskich z zagranicy, 3 partnerów ogólnopolskich, 3 darczyńców i 8-osobowy zespół przygotowujący – to „liczbowy” efekt XII Forum Klubów Młodego Odkrywcy, które odbyło się 24 i 25 listopada w Koperniku. Za tymi liczbami kryje się wielki sukces. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z Opiekunami i Partnerami ze wszystkich krajów współtworzących międzynarodową społeczność KMO.
27.11.2023
30. SOWA otwarta w Rykach
Końcówka listopada w Rykach jest bardzo gorąca! Właśnie otworzyliśmy tam Strefę Odrywania, Wyobraźni i Aktywności. To już 30. SOWA na mapie Polski.
17.11.2023
Kolejne konkursy w ramach naszego projektu Razem Dla Lepszej Przyszłości
Wspólne eksperymentowanie ma ogromny potencjał integracyjny. To okazja do nawiązywania przyjaźni oraz poznawania swoich języków i kultur. W ramach programu „Razem dla lepszej przyszłości” organizujemy kolejny konkurs dla Stref SOWA oraz partnerów regionalnych Klubów Młodego Odkrywcy. Szukamy projektów zajęć międzykulturowych, które zaciekawiają nauką, wspierają rozwój i doskonalą kompetencje społeczne.
na dole zdjęcie koncertu w planetarium, ludzie siedzą na publiczności, a przed nimi występuje artystka na górze sonda kosmiczna Voyager
13.11.2023
Odkrywaj nowe filmy, pokazy i koncerty w Planetarium
13.11.2023
Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego na 13. Forum Rozwoju Mazowsza Zapraszamy!
14-15 listopada w Warszawie odbędzie się 13. Forum Rozwoju Mazowsza. Wydarzenie organizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum odbywa się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Dodatkowo wydarzenie wspiera Europejski Komitet Regionów.
Archiwum aktualności
Archiwum aktualności
Wybierz rok