Czarna plansza z białą nazwą III edycji programu Solve for Tomorrow oraz żółto-czerwono-niebieskimi ikonami przedstawiającymi obszary  współczesnych wyzwań: klimat, zdrowie, bezpieczeństwo i integracja.
19.09.2023
Solve for Tomorrow pod patronatem Centrum Nauki Kopernik
Solve for Tomorrow to globalny program edukacyjny realizowany przez firmę Samsung już w 55 krajach na świecie. Od września 2021 roku działa również w Polsce. Inicjatywa wspiera rozwój kompetencji przyszłości. Uczestnicy programu mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata w jednym z czterech obszarów: klimat, zdrowie, bezpieczeństwo i integracja – ze szczególnym uwzględnieniem problemów istotnych dla lokalnych społeczności.
Na zdjęciu widać chłopca eksperymentującego przy eksponacie.
18.09.2023
Strefa SOWA w Koninie już działa!
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie od lat inspiruje lokalną społeczność do rozwijania się i spełniania marzeń. Miejsce to do tej pory stawiało przede wszystkim na artystyczno-kreatywny progres, ale teraz postanowiło poszerzyć swoją ofertę i od dziś będzie tam królować także nauka – swobodne eksperymentowanie i odkrywanie w toku interakcji z eksponatami praw rządzących światem przyrody.
08.09.2023
Bezpłatne seanse w Planetarium w języku ukraińskim
Zapraszamy ukraińskie rodziny na wspólną kosmiczną przygodę. W Planetarium Centrum Nauki Kopernik przygotowaliśmy bezpłatne seanse naszych trzech cenionych tytułów – Polaris, Jesteśmy kosmitami  i Astronauta. Seanse są poprzedzone pokazami nieba na żywo prowadzonymi w języku ukraińskim.
06.09.2023
Z młodzieżą o przyszłości
Rozwój nowych technologii. Kryzys klimatyczny. Przyszłe życie i dobrostan ludzi. Te złożone zagadnienia nurtują dzisiejszą młodzież i stanowią wyzwanie dla nauczycieli. Nie sposób pominąć tematów, które definiują czekającą młodych ludzi przyszłość. Trudno jednak wprowadzać je na lekcje bez rekomendowanych źródeł i wskazań programowych.
01.09.2023
Szukamy młodych doradców
Twoje dzieci mają tysiąc pomysłów na minutę, wszystko wiedzą najlepiej i bez przerwy dzielą się swoimi opiniami? Szukamy właśnie ich! Potrzebujemy doradczyń i doradców, którzy pomogą nam tworzyć nowe eksponaty, pokazy, warsztaty i zestawy edukacyjne dla swoich rówieśników.
31.08.2023
Przerwa techniczna w Planetarium
Pora na coroczne porządki! Będziemy naprawiać gwiazdy, wymieniać planety i konserwować komety, wszystko po to, aby Planetarium mogło wam służyć jak najdłużej. Dlatego od niedzieli 3 września zamykamy je na kilka dn
24.08.2023
Klimat w Koperniku
W 2023 roku nikomu nie trzeba wyjaśniać konieczności przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu. Na niespotykaną wcześniej skalę dotykają nas ekstremalne zjawiska pogodowe. Słyszymy głos naukowców ostrzegający przed katastrofą oraz głos młodzieży, która traci nadzieję na dobre życie. Z publikowanych w ostatnich latach raportów wynika, że wiedza młodych ludzi o zmianie klimatu jest niewielka.
11.08.2023
Trwa nabór kandydatów do VII kadencji Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki
Archiwum aktualności
Archiwum aktualności
Wybierz rok