23.05.2022
Uzdolnienia a kompetencje przyszłości – letnie seminarium WARSA i SAWY
24 maja 2022 r. w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się letnie seminarium WARSA i SAWY. Weźmie w nim udział 100 nauczycielek i nauczycieli z warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych uczniów.
17.05.2022
Bezpłatne seanse w Planetarium w języku ukraińskim
Zapraszamy ukraińskie rodziny na wspólną kosmiczną przygodę. W Planetarium Centrum Nauki Kopernik przygotowaliśmy bezpłatne seanse naszych trzech cenionych tytułów – Polaris, Jesteśmy kosmitami  i Astronauta. Seanse są poprzedzone pokazami nieba na żywo prowadzonymi w języku ukraińskim.
12.05.2022
Młode majsterki – dziewczyny budują
Kim dziewczynki chcą zostać w przyszłości? Najczęściej lekarkami, nauczycielkami, astronautkami, youtuberkami. To zawody związane z wykonywaniem określonych zadań, z którymi dzieci (może poza lotami kosmicznymi) mają styczność na co dzień. Łatwo im wyobrazić sobie siebie w danej roli – w gabinecie, klasie szkolnej, przed kamerą. A na budowie? Czemu nie? Zapraszamy na warsztaty dla dziewczynek w wieku 6–9 lat.
10.05.2022
Dofinansowanie dla szkół na zakup Mobilnej Majsterkowni
Mobilna Majsterkownia to innowacyjna pomoc edukacyjna dla szkół opracowana w Centrum Nauki Kopernik. Jej zakup może zostać sfinansowany w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Nabór do programu potrwa do 31 maja 2022 r.
09.05.2022
SOWA przyleciała z nami do Suwałk
Dzisiaj SOWA przyleciała z nami do Suwałk. W miejscowym Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód czujemy się jak w domu. Działa tu Akademii Młodego Inżyniera, w której dzieci konstruują, programują i testują roboty. Byliśmy u nich wcześniej z naszym Photonem. Młodzi robotycy pomogli nam wtedy zbadać możliwości tego robota. Spisali się doskonale!
05.05.2022
Zapraszamy na Noc Muzeów!
Zapraszamy 14 maja. Czekają na Ciebie nasze wystawy, w tym nowiutka ekspozycja muzyczna „GraMY – WYgramy”. Zagrasz tu na klapkofonie, butelkofonie, gadającym bębnie i gigantycznych cymbałach. Sprawdzisz, jakie dźwięki kryje w sobie zwykły kafel łazienkowy, drewniana deska, a nawet felga. Przekonasz się, że muzyka jest dla każdego, bez względu na wiek i doświadczenie. 
02.05.2022
Centrum Nauki Kopernik szuka edukatorów do programu Nauka dla Ciebie.
Masz prawo jazdy, lubisz pracę z ludźmi, a nauka jest dla Ciebie fascynująca? Wpadnij do nas i poznajmy się. Zlecenie polega na wyjazdach z wystawą objazdową Naukobus i mobilnym planetarium Planetobus. 
29.04.2022
SOWA otwarta w Rybniku
Nowa SOWA powstała w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Mieści się tam muzeum i ośrodek kultury. Od teraz będzie to również miejsce eksperymentowania, konstruowania i przygody z nauką.
Archiwum aktualności
Archiwum aktualności
Wybierz rok