27.09.2023
Nasz dyrektor w zarządzie ASTC
Amerykańskie Stowarzyszenie Centrów Nauki i Technologii (ASTC) powołało nowy zarząd. Przewodniczącym został Tim Ritchie z Muzeum Nauki w Bostonie, przewodniczącym-elektem Erin Graham z Oregon Museum of Science and Industry, skarbniczką – Adalene „Nene” Spivy z Centrum Nauki dla Dzieci i Fundacji Centrum Nauki Północnej Wirginii, a sekretarzem – nasz dyrektor naczelny Robert Firmhofer.
25.09.2023
26. SOWA otwarta w Wieleniu!
To przestrzeń, w której wszyscy mieszkańcy miasta i okolic będą od dzisiaj mogli oddawać się swobodnemu eksperymentowaniu przy interaktywnych stacjach badawczych oraz wyzwaniach konstruktorskich w Majsterni. Zespół animatorski nowej placówki edukacyjnej to grupa niezwykle zaangażowanych nauczycieli i społeczników, którzy od kilku tygodni wyczekiwali z niecierpliwością jej oficjalnego otwarcia. Już dziś deklarują, że będą organizować dla lokalnej społeczności całą masę wspaniałych wydarzeń. A jest dla kogo – bo wielenianie są nie tylko pełni pasji, ale przede wszystkim bardzo aktywni. Nad wszystkim czuwa aktywnie działające Nadnoteckie Centrum Kultury.
Czarna plansza z białą nazwą III edycji programu Solve for Tomorrow oraz żółto-czerwono-niebieskimi ikonami przedstawiającymi obszary  współczesnych wyzwań: klimat, zdrowie, bezpieczeństwo i integracja.
19.09.2023
Solve for Tomorrow pod patronatem Centrum Nauki Kopernik
Solve for Tomorrow to globalny program edukacyjny realizowany przez firmę Samsung już w 55 krajach na świecie. Od września 2021 roku działa również w Polsce. Inicjatywa wspiera rozwój kompetencji przyszłości. Uczestnicy programu mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata w jednym z czterech obszarów: klimat, zdrowie, bezpieczeństwo i integracja – ze szczególnym uwzględnieniem problemów istotnych dla lokalnych społeczności.
Na zdjęciu widać chłopca eksperymentującego przy eksponacie.
18.09.2023
Strefa SOWA w Koninie już działa!
Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie od lat inspiruje lokalną społeczność do rozwijania się i spełniania marzeń. Miejsce to do tej pory stawiało przede wszystkim na artystyczno-kreatywny progres, ale teraz postanowiło poszerzyć swoją ofertę i od dziś będzie tam królować także nauka – swobodne eksperymentowanie i odkrywanie w toku interakcji z eksponatami praw rządzących światem przyrody.
08.09.2023
Bezpłatne seanse w Planetarium w języku ukraińskim
Zapraszamy ukraińskie rodziny na wspólną kosmiczną przygodę. W Planetarium Centrum Nauki Kopernik przygotowaliśmy bezpłatne seanse naszych trzech cenionych tytułów – Polaris, Jesteśmy kosmitami  i Astronauta. Seanse są poprzedzone pokazami nieba na żywo prowadzonymi w języku ukraińskim.
06.09.2023
Z młodzieżą o przyszłości
Rozwój nowych technologii. Kryzys klimatyczny. Przyszłe życie i dobrostan ludzi. Te złożone zagadnienia nurtują dzisiejszą młodzież i stanowią wyzwanie dla nauczycieli. Nie sposób pominąć tematów, które definiują czekającą młodych ludzi przyszłość. Trudno jednak wprowadzać je na lekcje bez rekomendowanych źródeł i wskazań programowych.
01.09.2023
Szukamy młodych doradców
Twoje dzieci mają tysiąc pomysłów na minutę, wszystko wiedzą najlepiej i bez przerwy dzielą się swoimi opiniami? Szukamy właśnie ich! Potrzebujemy doradczyń i doradców, którzy pomogą nam tworzyć nowe eksponaty, pokazy, warsztaty i zestawy edukacyjne dla swoich rówieśników.
31.08.2023
Przerwa techniczna w Planetarium
Pora na coroczne porządki! Będziemy naprawiać gwiazdy, wymieniać planety i konserwować komety, wszystko po to, aby Planetarium mogło wam służyć jak najdłużej. Dlatego od niedzieli 3 września zamykamy je na kilka dn
Archiwum aktualności
Archiwum aktualności
Wybierz rok