05.08.2022
Nauka dla Ciebie w domu – edycja 2022 rozpocznie się w Malechowie
Na grafice, na niebieskim tle widać chłopca z niebieską czupryną, mającego na sobie zielono-niebieską bluzę.
01.07.2022
Zostań edukatorem Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik szuka edukatorów do programu Nauka dla Ciebie. Masz prawo jazdy, lubisz pracę z ludźmi – szczególnie z dziećmi – a nauka jest dla Ciebie fascynująca? Poznajmy się. Zlecenie polega na wyjazdach z interaktywną wystawą Naukobus i mobilnym planetarium Planetobus do miejscowości w całej Polsce. Spotkanie informacyjne odbędzie się 13 lipca o godzinie 17.00 w Centrum konferencyjnym w Koperniku (wejście do budynku na wprost ul. Leszczyńskiej). 
Na zdjęciu widać uśmiechniętych ludzi; pracownika Kopernika oraz matkę z dziećmi (chłopcem i dziewczynką) w przestrzeni Wystaw
29.06.2022
Odwiedziło nas już 11 milionów gości! 
Dzisiaj po godzinie dziesiątej Kopernika odwiedził jedenastomilionowy zwiedzający. Właściwie to nie jeden, a troje. Pani Paulina z Warszawy z dziećmi – siedmioletnim Bartkiem i pięcioletnią Emilią. Cała rodzina dostała w prezencie kartę Klubu Kopernika, a pani Paulina – także składanego smartfona Galaxy Z Fold3 5G od firmy Samsung, naszego partnera strategicznego. 
Na zdjęciu widać pierwszych zwiedzających, eksperymentujących przy eksponacie  „Rysowanie w lustrze” w nowo otwartej strefie SOWA w Jarocinie.
27.06.2022
SOWA jest już w Muzeum Regionalnym w Jarocinie
Dzień był bardzo upalny. Żar z nieba jednak nie przeszkodził w otwarciu nowej Strefy SOWA. Goście i gościnie stawili się licznie. Mimo wakacji z okolicznych szkół przybyły delegacje – dyrektor lub dyrektorka oraz dwójka uczniów. SOWA mieści się w zabytkowym pałacu, do którego właśnie przeprowadza się Muzeum.
Uśmiechnięte dzieci eksperymentują przy eksponacie Rysowanie w lustrze na wystawie w nowo otwartej  strefie SOWA w Starachowicach.
22.06.2022
SOWA w Starachowicach
Dzisiaj SOWA wylądowała w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. To niezwykłe miejsce. Znajdziecie tam opowieść o przyrodzie z czasów, kiedy ludzi jeszcze nie było na Ziemi, i o technologii, którą człowiek udoskonalał, kiedy już na Ziemi się pojawił. Teraz do oferty edukacyjnej Muzeum dołączyła SOWA. Podczas uroczystego otwarcia atmosfera była super. Uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach nie mogli się już doczekać eksperymentowania na wystawie.
Widok sceny w Planetarium podczas gali finałowej konkursu Nauka dla Ciebie
15.06.2022
Gala konkursu „Nauka dla Ciebie” – laureaci nagrodzeni
14 czerwca w naszym Planetarium odbyła się gala finałowa konkursu „Nauka dla Ciebie”. Uczniowie i nauczyciele ze zwycięskich drużyn odebrali cenne nagrody i zaprezentowali swoje projekty na Wystawach Kopernika. Dla młodych naukowców było to niezapomniane przeżycie. Do konkursu zgłosiło się 60 drużyn z całej Polski. W skład każdej wchodziło pięciu uczniów i jeden lub dwóch nauczycieli prowadzących. Do ścisłego finału zakwalifikowało się aż 12 drużyn. Najlepsi okazali się uczniowie szkół podstawowych z Pliszczyna, Kryr, Krakowa, Grzymiszewa i Gorzyc.  Laureatów konkursu i ich prace poznaliśmy podczas finałowej gali, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik. Możliwość zaprezentowania swoich prac w przestrzeni Wystaw Kopernika była dla młodych naukowców ze zwycięskich zespołów dużym przeżyciem. I nie ma się czemu dziwić, bo było co oglądać!
Dorośli i dzieci eksperymentują przy eksponacie "Stolik obrotowy" na wystawie SOWA w Bolesławcu
13.06.2022
SOWA w Bolesławcu już działa
Dzisiaj otworzyliśmy Strefę SOWA w Bolesławcu, w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy. To pierwsza SOWA na Dolnym Śląsku! Wypatrywano nas niecierpliwie, a powitanie było szczególne, pełne tańca, muzyki i radości. Ile tu się dzieje!
01.06.2022
Satelitarne obrazy Ziemi – webinarium ESERO dla nauczycieli
Czy rozmawiasz ze swoimi uczniami i uczennicami na temat ich planów na przyszłość? Uwzględniasz to zagadnienie w procesie uczenia, podczas różnych zajęć w szkole? Wprowadzasz tematykę kosmiczną na lekcjach geografii, biologii czy WoS?
Archiwum aktualności
Archiwum aktualności
Wybierz rok