29.03.2024
Kopernik – inwestycją dwudziestolecia Polski w UE
Centrum Nauki Kopernik zostało wyróżnione przez „Rzeczpospolitą” jako jedna z 15 najlepszych polskich inwestycji dwóch ostatnich dekad, zrealizowanych przy współfinansowaniu funduszy europejskich. Wyróżnienia przyznawane były samorządom – gminnym, miejskim, powiatowym i wojewódzkim – w czterech kategoriach: zrównoważony transport, zielone inwestycje, kultura i edukacja oraz społeczeństwo.
26.03.2024
Wspólne eksperymentowanie – sposób na integrację dzieci z Polski i Ukrainy w Klubach Młodego Odkrywcy
Do Centrum Nauki Kopernik przybyli z Mazowsza „Poszukiwacze i Odkrywcy”, „Tropiciele”, „Eksploratorzy przyrody”. Ponad 160 dzieci i młodzieży z Klubów Młodego Odkrywcy prezentowało swoje zainteresowania naukowe i badawcze. Odbyło się to w ramach projektu „Razem w KMO”, który wspiera integrację dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy.
26.03.2024
Urządzenia mobilne w uczeniu się i nauczaniu. Raport z badań ilościowo-jakościowych.
Jak pokazują dane z badań zrealizowanych przez Centrum Nauki Kopernik między wrześniem a grudniem 2023 roku, niemal wszyscy uczniowie (96%) w wieku 13–19 lat codziennie używają smartfonów, a prawie połowa z nich (41%) dysponuje również tabletami.
21.03.2024
Utrudnienia w dojeździe w niedzielę 24 marca
W niedzielę 24 marca odbędzie się 18. Półmaraton Warszawski. oraz New Balance Bieg na Piątkę. Organizacja obu imprez wiąże się z czasowym wyłączeniem ruchu na ulicach i zmianami w kursowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego. Szczegóły dotyczące utrudnień w ruchu są do sprawdzenia na stronie um.warszawa.pl/-/niedziela-dla-biegaczy
19.03.2024
Zaproszenie do udziału w Panelu nauczycielskim
Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych i średnich oraz przedszkolach do współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Poszukujemy osób gotowych dzielić się z nami wiedzą i doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą. Chcielibyśmy lepiej poznać Państwa oczekiwania wobec działań edukacyjnych, z których korzystają Państwo wraz z klasami czy grupami przedszkolnymi.
19.03.2024
Czworonożny robot Spot dołącza do rodziny robotów w Koperniku
Ma żółto-czarne umaszczenie, waży 32 kilogramy i mierzy 70 cm w kłębie. W Koperniku zamieszkał robotyczny pies Spot! To stworzona przez amerykańską firmę Boston Dynamics rasa prawdziwych celebrytów, których zdumiewające umiejętności ruchowe można oglądać w internecie. Teraz jeden z psów znalazł nowy dom na wystawie „Przyszłość jest dziś”. Możesz osobiście nim posterować i przekonać się, ile potrafi.
11.03.2024
Szukamy „doradców”!
Interesuje Cię nauka. Ciekawi Cię przyszłość? Pasjonujesz się sztuką? A może specjalizujesz się w czymś zupełnie innym, ale chcesz sprawdzić się w nowej funkcji? Jeśli tak, to mamy coś dla Ciebie!
08.03.2024
Najbardziej zaawansowany robot humanoidalny na świecie Już w Koperniku
Nazywa się Ameca. Ma 187 cm wzrostu, błękitne oczy i niebieskawoszarą karnację. Urodziła się w Kornwalii, w siedzibie firmy Engineered Arts, tworzącej humanoidalne roboty. W Koperniku pracuje jako kuratorka wystawy „Przyszłość jest dziś”. Porozumiewa się za pomocą GPT i czeka na każdego, kto ma ochotę z nią porozmawiać.
Archiwum aktualności
Archiwum aktualności
Wybierz rok