Przestrzeń swobodnej eksploracji. Obserwuj. Eksperymentuj. Konstruuj. Obudź swoją ciekawość.
Wszystkie atrakcje w ramach jednego biletu!
Wystawy
Roboty na Wystawach
Mają różne twarze. Dzięki sztucznej inteligencji potrafią rozmawiać o wszystkim i radzą sobie z trudnymi pytaniami. Rodzina robotów w Koperniku stale się powiększa, oferując niezapomniane doświadczenia  dla zwiedzających w każdym wieku.
Człowiek wpatrujący się w ścianę pełną obrazków w ramkach.
Wystawa
Przyszłość jest dziś
Jak zrobić wystawę o czymś, co dopiero będzie? Albo – właśnie zaczyna być? Podjęliśmy to wyzwanie! Efekty ocenicie sami.
Wystawa
Strefa Ekspery­men­to­wania
bez ograniczeń
Eksponaty/stacje doświadczalne, które tu znajdziesz są ambitne i pouczające, a także przystępne i wciągające. Pozwalają na poszukiwanie, badanie, popełnianie błędów.
Wystawa
Bzzz!
do 5 lat.
Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Trzeba dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać.
Ze względu na remont od 1.08 nieczynny będzie Teatr Robotyczny oraz Laboratoria. Od 19.08 - Planetarium oraz wystawa „Patrz: Ziemia”, a od 1.09 – całe Wystawy.
Letnia Szkoła Prototypowania
na Wystawach
Warsztaty
bez ograniczeń
Warsztaty w przestrzeni Wystaw - dla każdego, bez ograniczeń wiekowych, przez cały tydzień.
laboratoria
Laboratoria dla indywidualnych zwiedzających
od 9 lat
Możecie tu samodzielnie prowadzić eksperymenty, korzystając z profesjonalnego sprzętu i uczestniczyć w krótkich zajęciach. Polecamy już od 9. roku życia.
wystawa
Majsternia
od 8 lat
W Majsterni możesz sam wybudować maszynę latającą, zrobić katapultę czy stworzyć niesamowitą maszynę. Myśl nieszablonowo, bez instrukcji, bez presji czasu.
Ciemne pomieszczenie, na środku stoi tyłem podświetlona na czerwono osoba z uniesionymi rękami.
wystawy
Teatr Wysokich Napięć
od 6 lat
W repertuarze: spektakle z prądem w roli głównej i eksperymenty z wszelkich dziedzin nauki. Usiądź w bezpiecznej klatce Faradaya i zobacz z bliska potężne pioruny.
wystawy
Teatr Robotyczny
7 – 12 lat
Roboty, które bardzo dobrze czują się na scenie przedstawiają adaptacje znanych historii. Zobacz i oceń ich grę aktorską, a po spektaklu zrób sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zajęcia dla grup

Od września do czerwca zapraszamy grupy na dodatkowe zajęcia. Klasy 7 i starsze w laboratoriach, w kilkuosobowych zespołach, pod okiem naszych specjalistów wykonacie samodzielnie ciekawe, a niekiedy także niesamowite doświadczenia. Młodszych uczniów z klas 1–3 zapraszamy do Majsterni na 45-minutowe zajęcia, w czasie których dzieci rozbudzą swoją kreatywność i przekonają się, jak wiele zależy od ich pomysłowości.