Przestrzeń swobodnej eksploracji. Obserwuj. Eksperymentuj. Konstruuj. Obudź swoją ciekawość.
Wszystkie atrakcje w ramach jednego biletu!
Wystawa czasowa Rowery
Wystawa czasowa
Rowery
16.10.2020 – 28.02.2022
Takiej wystawy jeszcze w Koperniku nie było! Zobaczycie zarówno interaktywne eksponaty, jak i wyjątkową kolekcję jedno- i wielośladów – od tych najstarszych po współczesne, wykorzystujące najbardziej nowoczesne technologie i design.
Strefa eksperymentowania
Wystawa
Strefa Ekspery­men­to­wania
bez ograniczeń
Eksponaty/stacje doświadczalne, które tu znajdziesz są ambitne i pouczające, a także przystępne i wciągające. Pozwalają na poszukiwanie, badanie, popełnianie błędów.
Majsternia
wystawa
Majsternia
od 8 lat
W Majsterni możesz sam wybudować maszynę latającą, zrobić katapultę czy stworzyć niesamowitą maszynę. Myśl nieszablonowo, bez instrukcji, bez presji czasu.
wystawa Bzzz! dla najmłodszych
Wystawa
Bzzz!
do 6 lat
Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Trzeba dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać.
Kopernik na Kółkach - eksperymentuj z nami
na wystawach
Kopernik na Kółkach
To nieduże stanowisko, przy którym możesz wykonać ponad 60 doświadczeń.
Minilaboratoria w Koperniku
laboratoria
Stacje doświadczalne dla indywidualnych zwiedzających
od 9 lat od października
Zajęcia dla indywidualnych zwiedzających, którzy ukończyli 9 lat. Trwają 45 minut i w odbywają się w weekend oraz wakacje.
Teatr robotyczny
wystawy
Teatr Robotyczny
7 – 12 lat
Roboty, które bardzo dobrze czują się na scenie przedstawiają adaptacje znanych historii. Zobacz i oceń ich grę aktorską, a po spektaklu zrób sobie pamiątkowe zdjęcie.
Teatr Wysokich Napięć w Koperniku
wystawy
Teatr Wysokich Napięć
od 6 lat 11:00–16:00, wstęp co godzinę
W repertuarze: spektakle z prądem w roli głównej i eksperymenty z wszelkich dziedzin nauki. Usiądź w bezpiecznej klatce Faradaya i zobacz z bliska potężne pioruny.
Laboratoria dla grup
Laboratoria
Zajęcia dla grup
W kilkuosobowych zespołach, pod okiem naszych specjalistów samodzielnie wykonacie ciekawe a niekiedy także niesamowite doświadczenia. Podczas zajęć odkryjecie w sobie pasje, o jakie się nie podejrzewaliście! Już pod koniec września wrócą zajęcia w laboratoriach!
zobacz więcej