Przestrzeń swobodnej eksploracji. Obserwuj. Eksperymentuj. Konstruuj. Obudź swoją ciekawość.
Wszystkie wystawy w ramach jednego biletu!
Wystawa czasowa Rowery
Wystawa czasowa
Rowery
16.10.2020 – 31.08.2021
Takiej wystawy jeszcze w Koperniku nie było! Zobaczycie zarówno interaktywne eksponaty, jak i wyjątkową kolekcję jedno- i wielośladów – od tych najstarszych po współczesne, wykorzystujące najbardziej nowoczesne technologie i design.
Strefa eksperymentowania
Wystawa
Strefa Ekspery­men­to­wania
bez ograniczeń
Eksponaty/stacje doświadczalne, które tu znajdziesz są ambitne i pouczające, a także przystępne i wciągające. Pozwalają na poszukiwanie, badanie, popełnianie błędów.
Majsternia
wystawa
Majsternia
od 8 lat
W Majsterni możesz sam wybudować maszynę latającą, zrobić katapultę czy stworzyć niesamowitą maszynę. Myśl nieszablonowo, bez instrukcji, bez presji czasu.
wystawa Bzzz! dla najmłodszych
Wystawa
Bzzz!
do 5 lat
Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Trzeba dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać.
Kopernik na Kółkach - eksperymentuj z nami
na wystawach
Kopernik na Kółkach
To nieduże stanowisko, przy którym możesz wykonać ponad 60 doświadczeń.
Minilaboratoria w Koperniku
laboratoria
Stacje doświadczalne dla indywidualnych zwiedzających
od 9 lat weekendy
Zajęcia dla indywidualnych zwiedzających, którzy ukończyli 9 lat. Trwają 45 minut i w odbywają się w weekend oraz wakacje.
Wystawa Re:generacja w Centrum Nauki Kopernik
wystawa
Re:generacja
RE:generacja to wystawa pełna interaktywnych eksponatów, dzięki którym możesz wąchać, słuchać, tańczyć, grać, klonować, a nawet odbyć niepowtarzalną podróż w głąb samego siebie.
Teatr robotyczny
wystawy
Teatr Robotyczny
Roboty, które bardzo dobrze czują się na scenie przedstawiają adaptacje znanych historii. Zobacz i oceń ich grę aktorską, po spektaklu zrób pamiątkowe zdjęcie.
Teatr Wysokich Napięć w Koperniku
wystawy
Teatr Wysokich Napięć
od 6 lat
W repertuarze: spektakle z prądem w roli głównej i eksperymenty z wszelkich dziedzin nauki. Usiądź w bezpiecznej klatce Faradaya i zobacz z bliska potężne pioruny.
Raz w miesiącu Kopernik jest otwarty tylko dla dorosłych
Wydarzenie
Wieczór dla dorosłych
Raz w miesiącu, w dogodnych godzinach (19.00–22.00) Kopernik otwiera się tylko dla dorosłych. W programie: Wystawy, Planetarium oraz atrakcje dodatkowe, związane z tematem przewodnim Wieczoru.
zobacz więcej