Przestrzeń swobodnej eksploracji. Obserwuj. Eksperymentuj. Konstruuj. Obudź swoją ciekawość.
Wszystkie atrakcje w ramach jednego biletu!
Człowiek wpatrujący się w ścianę pełną obrazków w ramkach.
Wystawa
Przyszłość jest dziś
Jak zrobić wystawę o czymś, co dopiero będzie? Albo – właśnie zaczyna być? Podjęliśmy to wyzwanie! Efekty ocenicie sami.
wystawa czasowa
GraMY – WYgramy
do 31.08.2023
Czy fala dźwiękowa łaskocze? Sprawdzisz to na naszej nowej wystawie muzycznej! Stukając, pukając, poklepując i dmuchając, zmienisz eksponaty w instrumenty, na których zagrasz własną melodię.
Wystawa
Strefa Ekspery­men­to­wania
bez ograniczeń
Eksponaty/stacje doświadczalne, które tu znajdziesz są ambitne i pouczające, a także przystępne i wciągające. Pozwalają na poszukiwanie, badanie, popełnianie błędów.
Wystawa
Bzzz!
do 5 lat.
Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Trzeba dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać.
Ciemne pomieszczenie, na środku stoi tyłem podświetlona na czerwono osoba z uniesionymi rękami.
wystawy
Teatr Wysokich Napięć
od 6 lat
W repertuarze: spektakle z prądem w roli głównej i eksperymenty z wszelkich dziedzin nauki. Usiądź w bezpiecznej klatce Faradaya i zobacz z bliska potężne pioruny.
Zdjęcia robota Mikołaja Kopernika na tle planszy z rozgwieżdżonym niebem
Wystawy
Robot Kopernik
Ma twarz Kopernika. Jest wysoki i waży 100 kg. Dzięki sztucznej inteligencji potrafi rozmawiać o wszystkim i radzi sobie z trudnymi pytaniami. W Centrum Nauki Kopernik pojawił się najbardziej zaawansowany robot humanoidalny! 
wystawa
Majsternia
od 8 lat
W Majsterni możesz sam wybudować maszynę latającą, zrobić katapultę czy stworzyć niesamowitą maszynę. Myśl nieszablonowo, bez instrukcji, bez presji czasu.
wystawy
Teatr Robotyczny
7 – 12 lat
Roboty, które bardzo dobrze czują się na scenie przedstawiają adaptacje znanych historii. Zobacz i oceń ich grę aktorską, a po spektaklu zrób sobie pamiątkowe zdjęcie.
laboratoria
Minilaby dla indywidualnych zwiedzających
od 9 lat
Zajęcia dla indywidualnych zwiedzających, którzy ukończyli 9 lat. Trwają 45 minut i odbywają się w weekend oraz wakacje.
Zajęcia dla grup
Laboratoria dla grup
Zajęcia dla grup
Laboratoria
klasy 7 i starsze w tygodniu
W kilkuosobowych zespołach, pod okiem naszych specjalistów wykonacie samodzielnie ciekawe, a niekiedy także niesamowite doświadczenia.
Widok przestrzeni warsztatowej z kolorowymi światłami pod sufitem, w dalekim planie widac grupę ludzi.
zajęcia dla grup
Majsternia
klasy 1-3 szkół podst. w tygodniu
Zapraszamy uczniów klas 1–3 szkół podstawowych, wraz z nauczycielami, do Majsterni na zajęcia nawiązujące do tematu naszej aktualnej wystawy czasowej.