Przestrzeń swobodnej eksploracji. Obserwuj. Eksperymentuj. Konstruuj. Obudź swoją ciekawość.
Wszystkie atrakcje w ramach jednego biletu!
Wystawa
Przyszłość jest dziś
Jak zrobić wystawę o czymś, co dopiero będzie? Albo – właśnie zaczyna być? Podjęliśmy to wyzwanie! Efekty ocenicie sami.
Wystawa czasowa
Rowery
do 28.02.2022
Takiej wystawy jeszcze w Koperniku nie było! Zobaczycie zarówno interaktywne eksponaty, jak i wyjątkową kolekcję jedno- i wielośladów – od tych najstarszych po współczesne, wykorzystujące najbardziej nowoczesne technologie i design.
Wystawa
Strefa Ekspery­men­to­wania
bez ograniczeń
Eksponaty/stacje doświadczalne, które tu znajdziesz są ambitne i pouczające, a także przystępne i wciągające. Pozwalają na poszukiwanie, badanie, popełnianie błędów.
Wystawa
Bzzz!
do 5 lat.
Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Trzeba dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać.
laboratoria
Stacje doświadczalne dla indywidualnych zwiedzających
od 9 lat od listopada
Zajęcia dla indywidualnych zwiedzających, którzy ukończyli 9 lat. Trwają 45 minut i odbywają się w weekend oraz wakacje.
wystawa
Majsternia
od 8 lat
W Majsterni możesz sam wybudować maszynę latającą, zrobić katapultę czy stworzyć niesamowitą maszynę. Myśl nieszablonowo, bez instrukcji, bez presji czasu.
wystawy
Teatr Robotyczny
7 – 12 lat
Roboty, które bardzo dobrze czują się na scenie przedstawiają adaptacje znanych historii. Zobacz i oceń ich grę aktorską, a po spektaklu zrób sobie pamiątkowe zdjęcie.
Ciemne pomieszczenie, na środku stoi tyłem podświetlona na czerwono osoba z uniesionymi rękami.
wystawy
Teatr Wysokich Napięć
od 6 lat
W repertuarze: spektakle z prądem w roli głównej i eksperymenty z wszelkich dziedzin nauki. Usiądź w bezpiecznej klatce Faradaya i zobacz z bliska potężne pioruny.
Laboratoria dla grup
Laboratoria
Zajęcia dla grup
W kilkuosobowych zespołach, pod okiem naszych specjalistów samodzielnie wykonacie ciekawe a niekiedy także niesamowite doświadczenia. Podczas zajęć odkryjecie w sobie pasje, o jakie się nie podejrzewaliście! Już pod koniec września wrócą zajęcia w laboratoriach!
zobacz więcej