Przestrzeń swobodnej eksploracji. Obserwuj. Eksperymentuj. Konstruuj. Obudź swoją ciekawość.
Wszystkie atrakcje w ramach jednego biletu!
Wystawy
Roboty na Wystawach
Mają różne twarze. Dzięki sztucznej inteligencji potrafią rozmawiać o wszystkim i radzą sobie z trudnymi pytaniami. Rodzina robotów w Koperniku stale się powiększa, oferując niezapomniane doświadczenia  dla zwiedzających w każdym wieku.
Wystawa
Strefa Ekspery­men­to­wania
bez ograniczeń
Eksponaty/stacje doświadczalne, które tu znajdziesz są ambitne i pouczające, a także przystępne i wciągające. Pozwalają na poszukiwanie, badanie, popełnianie błędów.
Człowiek wpatrujący się w ścianę pełną obrazków w ramkach.
Wystawa
Przyszłość jest dziś
Jak zrobić wystawę o czymś, co dopiero będzie? Albo – właśnie zaczyna być? Podjęliśmy to wyzwanie! Efekty ocenicie sami.
Wystawa
Bzzz!
do 5 lat.
Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Trzeba dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać.
Ciemne pomieszczenie, na środku stoi tyłem podświetlona na czerwono osoba z uniesionymi rękami.
wystawy
Teatr Wysokich Napięć
od 6 lat
W repertuarze: spektakle z prądem w roli głównej i eksperymenty z wszelkich dziedzin nauki. Usiądź w bezpiecznej klatce Faradaya i zobacz z bliska potężne pioruny.
Letnia Szkoła Prototypowania
na Wystawach
Warsztaty
bez ograniczeń
Warsztaty w przestrzeni Wystaw - dla każdego, bez ograniczeń wiekowych, przez cały tydzień.
Troje ludzi pochyla się nad stołem, na którym są widoczne koliste malunki.
przestrzeń badawcza
LivingLAB
To nietypowa grupa eksponatów - możesz eksperymentować, odkrywając świat nauk społecznych: psychologii, socjologii i nauk o uczeniu się. Twoje wyniki pomogą nam tworzyć wiedzę...
laboratoria
Laboratoria dla indywidualnych zwiedzających
od 9 lat
Możecie tu samodzielnie prowadzić eksperymenty, korzystając z profesjonalnego sprzętu i uczestniczyć w krótkich zajęciach. Polecamy już od 9. roku życia.
wystawy
Teatr Robotyczny
7 – 12 lat
Roboty, które bardzo dobrze czują się na scenie przedstawiają adaptacje znanych historii. Zobacz i oceń ich grę aktorską, a po spektaklu zrób sobie pamiątkowe zdjęcie.
wystawa
Majsternia
od 8 lat
W Majsterni możesz sam wybudować maszynę latającą, zrobić katapultę czy stworzyć niesamowitą maszynę. Myśl nieszablonowo, bez instrukcji, bez presji czasu.
Zajęcia dla grup
Laboratoria dla grup
Zajęcia dla grup
Laboratoria
klasy 7 i starsze w tygodniu
W kilkuosobowych zespołach, pod okiem naszych specjalistów wykonacie samodzielnie ciekawe, a niekiedy także niesamowite doświadczenia.
Widok przestrzeni warsztatowej z kolorowymi światłami pod sufitem, w dalekim planie widac grupę ludzi.
zajęcia dla grup
Majsternia
klasy 1-3 szkół podst. w tygodniu
Zapraszamy uczniów klas 1–3 szkół podstawowych, wraz z nauczycielami, do Majsterni na zajęcia nawiązujące do tematu naszej aktualnej wystawy czasowej.