Nauka inaczej. Jednorazowe wydarzenia i imprezy cykliczne. Daj się porwać nauce! Baw się razem z nami.
grafika przedstawia białko wirusa
Wieczory dla dorosłych online. Odkrywa Samsung
Koronawirus na celowniku
28.07, godz. 19.00
Mimo że około 60 proc. Polaków wyraża chęć zaszczepienia się, to wciąż ponad 20 proc. jest przeciwne szczepieniom. Za tym stanowiskiem kryje się przede wszystkim lęk przed wystąpieniem efektów ubocznych stosowanych szczepionek, a także brak przekonania o ich skuteczności.
Raz w miesiącu Kopernik jest otwarty tylko dla dorosłych
Odkrywa Samsung
Wieczory dla dorosłych
Jeden czwartek w miesiącu, po standardowych godzinach zwiedzania (od 19.00 do 22.00) Kopernik otwiera się wyłącznie dla dorosłych.
Ojciec i córka rysują w plenerze przy stole, na dużym arkuszu białego papieru rysunek techniczny
Warsztaty
Rodzinne majsterkowanie z Kopernikiem
W weekendy od 17 lipca do 22 sierpnia
Nowa wakacyjna propozycja Centrum Nauki Kopernik – rodzinne majsterkowanie, czyli cykl wakacyjnych, plenerowych spotkań warsztatowych w Pawilonie 512. Każdy weekend to nowe wyzwanie i nowa inspiracja do wspólnej zabawy!
PP - test 2
Pokazać – Przekazać 2021
Jak powstaje wiedza
27–28.08.2021
Jakie postawy wobec nauki i wiedzy naukowej kształtuje szkoła? Jak rozmawiać o aktualnych badaniach i ich zastosowaniach? Jak budować zaufanie do wyników badań naukowych? Jak odróżniać wiedzę potoczną od wiedzy naukowej i wiedzę naukową od wiedzy fałszywej?
Zdjęcie kosmosu
spotkania z naukowcami
Prosto z nieba
12+
Masz pytania dotyczące kosmosu? Podczas wykładów „Prosto z nieba” w Planetarium spotkasz naukowców i dowiesz się więcej o najnowszych osiągnięciach nauki, badaniach kosmosu i gwiezdnych ciekawostkach.
Logo Pikniku Naukowego - na niebieskim tle po prawej stronie napis 24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK a po lewej stronie czarne kółko z pięcioma ramionami.
wydarzenie
Piknik Naukowy
Najnowsze badania, kultowe eksperymenty, ciekawe warsztaty i zapierające dech w piersiach pokazy. Zapraszamy na największą  w Europie plenerową imprezę promująca naukę.
FameLab w Koperniku
wydarzenie online
FameLab
Szukamy języka wspólnego dla naukowców i społeczeństwa, a nauka języka wymaga dialogu. Tym dialogiem jest FameLab.
Festiwal Przemiany
wydarzenie
Festiwal Przemiany
Interesuje nas szeroko rozumiany rozwój oraz zmiana, jaką wywołuje. Festiwal ma na celu konfrontację różnych idei i punktów widzenia, a napięcie które się z tego rodzi, jest źródłem zaangażowania odbiorców.
Konferencja Pokazać-Przekazać dla nauczycieli w Koperniku
Konferencja płatna
Pokazać – Przekazać
27–28.08
Konferencja Pokazać – Przekazać jest corocznym spotkaniem osób, którym zależy na poprawie jakości edukacji.
Kolorowa grafika, pomarańczowe tło, na środku duża lupa
dla nauczycieli
Letnia Szkoła Edukacji Kosmicznej
16-29 lipca
Myślisz, by wprowadzić tematykę kosmiczną na zajęcia z uczniami, ale nie masz w tym doświadczenia? Zgłoś się do Letniej Szkoły Edukacji Kosmicznej!
Konferencja Przygody Umysłu w Koperniku
konferencja
Przygody umysłu
Learning Adventures 2019 (Przygody umysłu) to międzynarodowa konferencja naukowa. Tegoroczna edycja poświęcona była roli (mocy lub niemocy) przyrządów w procesie uczenia się i nauczania.
Logo konferencji - cztery koła ułożone w kwadrat
konferencja
Interakcja – Integracja
Konferencja Interakcja – Integracja jest corocznym spotkaniem instytucji, których celem jest budowanie kreatywnego, innowacyjnego, zaangażowanego społeczeństwa, zainteresowanego nauką i nowymi technologiami. Uczestnicy konferencji działają przede wszystkim na polu edukacji nieformalnej, wybierając różnorodne metody pracy.