Nauka inaczej. Jednorazowe wydarzenia i imprezy cykliczne. Daj się porwać nauce! Baw się razem z nami.
grafika przedstawia białko wirusa
Wieczory dla dorosłych online. Odkrywa Samsung
Koronawirus na celowniku
23.06, godz. 19.00
Mimo że około 60 proc. Polaków wyraża chęć zaszczepienia się, to wciąż ponad 20 proc. jest przeciwne szczepieniom. Za tym stanowiskiem kryje się przede wszystkim lęk przed wystąpieniem efektów ubocznych stosowanych szczepionek, a także brak przekonania o ich skuteczności.
Abstrakcyjna grafika - pomarańczowe kule na białym tle, pomiędzy nimi szare linie.
dla nauczycieli
Warsztaty wokół wystawy „Przyszłość jest dziś”
21.06, godz. 17.00–18.30
Warsztaty online dla nauczycieli, podczas których przybliżymy powstającą w Koperniku nową wystawę stałą „Przyszłość jest dziś” oraz towarzyszący jej program edukacyjny.
Zdjęcie kosmosu
spotkania z naukowcami
Prosto z nieba
12+ 8.07
Masz pytania dotyczące kosmosu? Podczas wykładów „Prosto z nieba” w Planetarium spotkasz naukowców i dowiesz się więcej o najnowszych osiągnięciach nauki, badaniach kosmosu i gwiezdnych ciekawostkach.
Czarna prostokątna plansza z białymi logotypami organizatorów u góry po prawej, z białą filiżanką z kawą w centrum, otoczoną trzema orbitami, na tle fioletowego zarysu stacji kosmicznej
Spotkania dla nauczycieli
O kosmosie przy kawie
25.06, godz. 18.00
O kosmosie przy kawie. Cykl spotkań dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pragnących udostępniać uczniom innowacyjną wiedzę.
Zdjęcie satelitarne fragmentu Ziemi
bezpłatny kurs online dla nauczycieli
Jak wykorzystywać zdjęcia satelitarne w szkole
Jak przedstawić i omówić wybrane zjawiska za pomocą zdjęć satelitarnych? Jak zdobyć wiedzę, która posłuży Ci do przygotowania ciekawych zajęć lekcyjnych w oparciu o nowoczesne technologie? Zapisz się na bezpłatny kurs online, a zyskasz dostęp do wartościowych treści.
Logo Pikniku Naukowego - na niebieskim tle po prawej stronie napis 24. Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK a po lewej stronie czarne kółko z pięcioma ramionami.
wydarzenie
Piknik Naukowy
Najnowsze badania, kultowe eksperymenty, ciekawe warsztaty i zapierające dech w piersiach pokazy. Zapraszamy na największą  w Europie plenerową imprezę promująca naukę.
FameLab w Koperniku
wydarzenie online
FameLab
Szukamy języka wspólnego dla naukowców i społeczeństwa, a nauka języka wymaga dialogu. Tym dialogiem jest FameLab.
Festiwal Przemiany
wydarzenie
Festiwal Przemiany
Interesuje nas szeroko rozumiany rozwój oraz zmiana, jaką wywołuje. Festiwal ma na celu konfrontację różnych idei i punktów widzenia, a napięcie które się z tego rodzi, jest źródłem zaangażowania odbiorców.
Konferencja Pokazać-Przekazać dla nauczycieli w Koperniku
konferencja
Pokazać – Przekazać
Konferencja Pokazać – Przekazać jest corocznym spotkaniem osób, którym zależy na poprawie jakości edukacji.
Konferencja Przygody Umysłu w Koperniku
konferencja
Przygody umysłu
Learning Adventures 2019 (Przygody umysłu) to międzynarodowa konferencja naukowa. Tegoroczna edycja poświęcona była roli (mocy lub niemocy) przyrządów w procesie uczenia się i nauczania.