koncert pod gwiazdami

Janek Traczyk

Koncerty w Planetarium, to dla mnie zawsze niezapomniane przeżycie. Muzyka, gwiazdy i melancholia. Cieszę się na zbliżające się wydarzenia.

Janek Traczyk

Koncert na żywo Janka Traczyka w Planetarium

Bilet ulgowy/normalny: 36 zł

Koncert odbędzie się 2 grudnia o godz. 20.00 w Planetarium.

Zdjęcie Janka TraczykaJanek Traczyk – wokalista, kompozytor i aktor teatralny. Ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie piosenki oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji. Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W późniejszych latach występował w musicalach: w Teatrze Studio Buffo („Metro”, główna rola, 2011–2017), w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni („Notre Dame de Paris”, rola Gringoire’a, 2016–2019), w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma („Piloci” i „Aida”, główne role). Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich, m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. We wrześniu 2021 roku z piosenką „Nadal jestem” wygrał Debiuty na 58. KFPP w Opolu (głosami telewidzów).

W 2020 r. ukazał się debiutancki album Janka Traczyka „Nadal jestem”, którego wydawcą jest wytwórnia MTJ, a producentem wykonawczym – Marek Dziedzic. Płyta utrzymana jest w stylistyce nastrojowego, nowoczesnego popu. Kompozycje opowiadają o różnych odcieniach miłości, męskiej wrażliwości i emocjach.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.