Koncert dla dzieci

Cztery pory folku

Koncert formacji GG. Violin na dwoje skrzypiec w specjalnym repertuarze dla najmłodszych.

W skład zespołu GG. Violin wchodzą Gutek (skrzypce elektryczne) i Gwidon (skrzypce akustyczne) – pochodzący ze Szczecina bracia, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Są laureatami wielu konkursów skrzypcowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m. in. w Krakowie, Lublinie, Filadelfii czy na Teneryfie. Na swoim koncie mają występy w wielu europejskich i azjatyckich ośrodkach, m. in. we Włoszech, Francji, Szwecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Luksemburgu, Korei, Japonii i w Polsce.

GG Violin - Gutek i Gwidon

Obaj od zawsze zafascynowani byli tworzeniem własnej muzyki. Choć artystycznie wywodzą się z muzyki klasycznej, ich oryginalne utwory łączą ze sobą elementy różnych stylów, takich jak chillout, minimal, indie rock czy indie pop. Duże znaczenie w ich twórczości odgrywa muzyka folkowa. W ich utworach lub aranżacjach można odnaleźć całą paletę barw muzyki świata – od polskiej muzyki ludowej przez bałkańską i irlandzką aż po ludową muzykę Ameryki Południowej i Azji.

Mimo wspomnianej długoletniej współpracy formacja GG. Violin jest młoda, bo stworzona została w 2017 roku. Aktualnie zespół skupia się na tworzeniu coverów muzyki pop, elektronicznej, filmowej oraz folku, jednocześnie wciąż wzbogacając swój dorobek autorski.

Bilet ulgowy/normalny: 36 zł

Koncert odbędzie się 9 października o godz. 14.00 w Planetarium.

Program:

  • Melodia ludowa – To i hola (arr. GG. Violin)
  • Vivaldi – Cztery pory roku: Zima, cz. II (arr. GG. Violin)
  • Melodia ludowa – Oberek łowicki (arr. GG.violin)
  • Melodia ludowa – Ajde jano (arr. GG. Violin)
  • Vivaldi – Cztery pory roku: Lato, cz. 3 (arr. GG. Violin)
  • Melodia ludowa – Szalała, szalała (arr. GG. Violin)
Skrzypce akustyczne i skrzypce elektryczne

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.