Koncert

Koncert pod gwiazdami: Aleksandra Hurkała

Jak brzmi fortepian pod rozgwieżdzonym niebem? Zapraszamy na koncert Aleksandry Hurkały, która przeniesie Was w daleki kosmos przy dźwiękach muzyki klasycznej granej pod kopułą w Planetarium.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jarosława Drzewieckiego. Swoje pianistyczne umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach pianistycznych w Polsce i za granicą, prowadzonych przez wybitnych profesorów, m.in.: Kevina Kennera, Wojciecha Świtałę, Vierę Nosinę, Krzysztofa Jabłońskiego, Aleksandrę Zvirblyte, Andrzeja Jasińskiego, Monikę Sikorską-Wojtachę.

Współorganizatorka oraz dyrektor artystyczna cyklu koncertów „Koncert 5- kultur” (od 2014). Uczestniczka VI Międzynarodowego Kursu Mistrzowskiego dla Młodych Pianistów w Radziejowicach, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie (2018). Laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych (m.in. Druskienniki, Litwa, 2012; Sanok, 2013; Kopenhaga, Dania, 2014; Warszawa, 2014).

Zdjęcie Aleksandry Hurkały

Program:

G.F.Handel - Menuet g moll
M.Rejino - Reverie
M.Rejino- Cathedral Echoes
M.Rejino - Nokturn g moll
F.Chopin Nokturn op.9 nr 1
F.Chopin - Nokturn op.9 nr 2
F.Chopin - Preludium op.28 nr 15, 9, 20
F.Chopin - Hexameron Variation nr 6
F.Chopin - Walc Des op 64 nr1
F.Chopin - Walc As op 69 nr 1
O.Merikanto - Walc Lente op.33
Z.Noskowski - Les Larmes op.36
S.Rachmaninov- Preludium op.3 nr 2

Artystka koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Prowadzi także ożywioną działalność pedagogiczną w szkołach muzycznych – jej uczniowie zdobywają znaczące nagrody w konkursach krajowych i międzynarodowych.