Koncert na żywo

Koncert pod gwiazdami: Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki

Muzyka pod rozgwieżdżonym niebem, czy to nie brzmi pięknie! Oglądaj wizualizacje kosmosu na kopule Planetarium przy dźwiękach muzyki klasycznej i współczesnej w wykonaniu polskich muzyków.

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki to jeden z najciekawszych zespołów kameralnych młodego pokolenia. Artyści sięgają po znane dzieła literatury kameralnej, aranżując je na skrzypcowo-akordeonowy duet. Światowej sławy skrzypek Maxim Vengerov opisał ich jako „duet tak zgrany, że brzmi jak jeden instrument. Zespół wykonuje też muzykę współczesną i współpracuje z czołowymi kompozytorami polskimi.

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki to laureaci I nagród i Grand Prix na międzynarodowych konkursach muzycznych we Francji, Chorwacji, Austrii, Włoszech oraz Polsce. Występowali m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, na festiwalu Warszawska Jesień, recitalach we Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, Gruzji, Chinach, Singapurze, Malezji, Wietnamie, Kambodży, Tajlandii, Stanach Zjednoczonych i na Kubie. Teraz zagrają w naszym Planetarium.

W 2016 roku ukazała się debiutancka płyta pt. „Première”. Była to pierwsza na światowym rynku płyta z muzyką nową w wykonaniu duetu skrzypcowo-akordeonowego.

Program koncertu

  1. W. Kostrzewa – The Hollywood Fantasy, cz. I
  2. A. Piazzolla – Suite punta del Este (from „12 Monkeys”)
  3. W. Kostrzewa – The Hollywood Fantasy, cz. II
  4. D. Navarro – Tango de Noailles
  5. C. Gardel – Por Una Cabeza (from „Scent of a Woman”)
  6. W. Kostrzewa – The Hollywood Fantasy, cz. III

Bilet ulgowy/normalny: 36 zł

Koncerty odbędą się 12 sierpnia i 19 sierpnia o godz. 20.00 w Planetarium.

Zdjęcie artystów

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.