koncert

Orbita Jazzu: Interplay Jazz Duo

Zapraszamy na koncert zespołu Interplay Jazz Duo! Tym razem pod kopułą usłyszymy niezwykłą konwersację muzyczną w wykonaniu pianisty Kamila Urbańskiego i basisty Jędrzeja Łaciaka.

Zespół Interplay Jazz Duo powstał w 2010 roku. W projekcie tym Kamil Urbański i Jędrzej Łaciak rozwijają konwersacyjną koncepcję gry. Stawiają nacisk na interakcję i wzajemne inspirowanie się. Eksperymentują w zakresie harmonii jazzowej oraz formy utworów. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno kompozycje obu muzyków, jak i standardy jazzowe w oryginalnej interpretacji. W swoich improwizacjach artyści często wykorzystują środki polifoniczne i nawiązania do szeroko pojętej muzyki współczesnej.

Duet za swoją działalność otrzymał rozmaite nagrody, m.in. nagrodę główną w konkursie podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej i II nagrodę w konkursie na międzynarodowym Krokus Jazz Festival.

Za swój debiutancki album muzycy otrzymali w 2013 roku Nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk.

Interplay Jazz Duo występowało m.in. na Festiwalu Kultury Polskiej w Gruzji, na Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa w Bielsku-Białej, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Katowicach, w Centrum Kultury Katowice, a także wielokrotnie w Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Kamil Urbański – pianista, kompozytor, aranżer, doktor sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu nagród (m.in.: nagroda główna w konkursie Debiuty Śląskie, I. miejsce na Warszawskim Festiwalu Pianistów Jazzowych). Muzyk ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Wanda Warska, Grażyna Auguścik, Stanisław Soyka, Wojciech Myrczek czy Gaba Kulka.

Jędrzej Łaciak – basista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, występuje i nagrywa z wieloma artystami, m.in. z Krystyną Prońko. Zdobył m.in. wyróżnienie na Wrocławskim Festiwalu Jazzowym Jazz nad Odrą. Fascynują i inspirują go kosmos i astronomia, czemu daje wyraz w swoich kompozycjach.

Zdjęcie artystów na scenie

Program koncertu:

  1. Gloria’s Step (Scott LaFaro)
  2. Buchanan’s Mistake (Kamil Urbański)
  3. Obłok Magellana (Jędrzej Łaciak)
  4. Strumień Magellaniczny (Jędrzej Łaciak)
  5. Black Coffin-Shaped Snuff Box (Kamil Urbański)
  6. Very Early (Bill Evans)