Supernova

Rosa Vertov

W tym roku Planetarium Centrum Nauki Kopernik czeka niejedna rewolucja! Zaczynając od nowego pokazu laserowego w stylu cyberpunk, po kilka premier filmowych, do całkiem nowej serii koncertów "Supernova".

Jeśli poznaliście już Koncerty pod gwiazdami, wiecie, że najczęściej gramy na nich muzykę klasyczną. Postanowiliśmy jednak otworzyć się na kolejny nurt i "Supernovą" zaprosić was do koncertów z muzyką alternatywną stworzonych przez młodych twórców.

Dalej podczas koncertu będziemy odwiedzać odległe zakątki Wszechświata i przyglądać się gwiazdom. Będzie jednak inaczej, bardziej z powerem, trochę rockowo, a szczególnie alternatywnie. Na pierwszy koncert zaprosiliśmy zespół Rosa Vertov!

Przesterowana gitara zanurzona w pogłosie, dźwięczny, wibrujący bas, transowe, widmowe organy i eteryczne wokale. Niespokojne i melancholijne kompozycje przeniosą słuchaczy w odrealniony świat.

O zespole

Warszawski zespół Rosa Vertov założyły cztery muzyczki. W 2015 roku wydały swój debiutancki materiał, który wyszedł... na kasecie magnetofonowej! Ich pierwsza płyta długogrająca ukazała się w 2017 roku. Album pt. „Who Would Have Thought?” zawiera dziesięć dream popowych kompozycji. Choć Rosa Vertov wykorzystuje klasyczne instrumentarium, jednak ich muzyka to eksperymenty z formą, dynamiką i prędkością. Zespół występował w Polsce, Niemczech, Ukrainie, Czechach, na Węgrzech i w Korei Południowej. Najnowszy album „Day In Day Out” został wydany w 2021 roku.

Obecny skład zespołu:

  • Kasia Dziąg – bas, klawisze, wokal
  • Zosia Jakubowska – perkusja, wokal
  • Julia Szostek – gitara prowadząca, klawisze, wokal, efekty