Wirtualne spacery

Na zdjęciu widać animatora, który eksperymentuje przy eksponacie "Magnetyczny most".
Masz pytania, napisz do nas!

Chcesz sprawić wartościową niespodziankę swoim pracownikom? Mile zaskoczyć swoich klientów? Podaruj im oraz ich dzieciom ambitną rozrywkę.

Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy ofertę wirtualnych spacerów, podczas których przenosimy naszych widzów w niesamowity świat nauki – prosto do Centrum Nauki Kopernik. Wirtualne spacery to wspólne odkrywanie i eksperymentowanie! 

Nasz przewodnik Oskar nieustannie czymś zaskakuje, przemieniając zwiedzanie online w ekscytujące i pełne naukowych wrażeń doświadczenie. Sprawdź sam!

Wybierz spacer idealny dla Twojej firmy

Wirtualny spacer po Koperniku "Kolory"
Kolory

Jak wygląda rzeczywistość oczami węża lub ryby? Czy można zobaczyć ciepło? Wyobrażasz sobie świat bez koloru zielonego? Czy wiesz, jak powstaje kolor czarny? Co by się stało, gdyby Słońce świeciło na żółto? Zostań detektywem i wykryj ślady krwi, których nie widać gołym okiem. A na koniec koniecznie zamieszaj z nami kolorami w laboratorium. Odkryj magiczny świat barw!

Spacer przeznaczony dla najmłodszych widzów.

Zobacz zwiastun

Wirtualny spacer po Koperniku "Powietrze"
Powietrze

Jak wykopać dołek w wodzie? Co stanie się z rybą głębinową, kiedy wypłynie na mniejszą głębokość? Co czują himalaiści, wspinając się na najwyższe szczyty świata? Zobacz finezyjny taniec szarfy unoszącej się nad „Fontanną powietrzną” i sprawdź, jak działa Twoja wyobraźnia. Odkryj sublimację, zobacz eksperymenty z kulą plazmową, prześledź wyścig bąbli powietrza i przekonaj się, jak szybko może minąć pół godziny!

Zobacz zwiastun

Wirtualny spacer po Koperniku "Magnesy"
Magnesy

Co ma wspólnego magnes z paliwem rakietowym? Czym jest ferromagnetyzm? Czy kompas zawsze wskazuje dobry kierunek? Zobacz „Lewitujący bączek” i odkryj, w jaki sposób unosi się w powietrzu. Sprawdź, czy uda nam się ustawić słupek z monet, i dowiedz się, ile prądu można uzyskać z dwóch połówek cytryny. Spacer z magnesami w roli głównej to jedna z najciekawszych naukowych podróży i ogromna dawka wiedzy w pół godziny.

Zobacz zwiastun

Wirtualny spacer po Koperniku "Obroty"
Obroty

Dlaczego balony latają? Jak łyżwiarze wykorzystują fizykę podczas skoków? Za co Albert Einstein dostał Nagrodę Nobla? Czy wiesz, co się stanie, kiedy dotkniemy połyskującej czaszy generatora Van de Graafa? Dowiedz się, czym jest efekt fotoelektryczny i żyroskopowy. Obejrzyj iskrę wędrującą pomiędzy elektrodami w „Drabinie Jakuba”. Weź udział w elektryzującym spacerze, od którego włosy – dosłownie – stają dęba!

Zobacz zwiastun