Domowe Laboratorium Naukowe

Zaproszenie na kurs Domowe Laboratorium Naukowe

Domowe Laboratorium Naukowe jest kursem online przygotowanym przez zespół Wytwórni Centrum Nauki Kopernik. Podczas kursu pokażemy, jak samodzielnie zbudować własny sprzęt badawczy przy użyciu prostych materiałów i narzędzi. Następnie, posługując się nim, przeprowadzimy eksperymenty oraz obserwacje.

W ramach kursu zbudujemy m.in. mikroskop dający 50–60-krotne powiększenie, urządzenie pozwalające śledzić pozycję gwiazd na nocnym niebie i domową stację meteorologiczną.

Jak będzie wyglądał kurs?

Kurs Domowe Laboratorium Naukowe jest podzielony na siedem części tematycznych. W każdym tygodniu udostępniamy instrukcję wideo, w której krok po kroku pokazujemy, jak i przy użyciu jakich materiałów i narzędzi zbudować sprzęt badawczy, jak on działa oraz jakie eksperymenty można wykonać za jego pomocą. Każde nagranie zawiera również ciekawostki związane z tematem tygodnia.

Oprócz materiałów wideo publikujemy także dokumenty z inspiracjami, dodatkowe zadania dla chętnych, szablony oraz inne pomoce.

Ponadto raz w tygodniu organizujemy spotkanie na żywo, podczas którego można zadawać pytania, uzyskać pomoc przy konstruowaniu sprzętu czy podzielić się swoimi obserwacjami i wynikami eksperymentów.

Co tydzień zadajemy uczestnikom zadanie badawcze, polegające na przeprowadzeniu pewnych obserwacji za pomocą zbudowanego własnoręcznie sprzętu. Wszystkie zadania mają charakter otwarty, czyli nie zakładają jednej prawidłowej odpowiedzi. W zamian zachęcamy do eksperymentowania oraz wyciągania wniosków na bazie własnych obserwacji.

Ramówka kursu

Czwartek, godz. 12.00 – publikacja nowych materiałów
Wtorek, godz. 16.00 – spotkanie na żywo z uczestnikami
Środa, do godz. 23.59 – termin zgłaszania zadań badawczych

Jak wziąć udział w kursie?

Po zapisaniu się na kurs przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej, na adres e-mail podany przez Ciebie w formularzu zapisów otrzymasz powiadomienie o rezerwacji miejsca i metodzie płatności. Po otrzymaniu Twojej wpłaty, na ten sam adres prześlemy link do zajęć na platformie Google Classroom wraz z kodem dostępu oraz instrukcją logowania. Link do zajęć będzie aktywny do daty zakończenia całego cyklu projektów, 24 lutego 2021 r.

Zgłoś się

Regulamin udziału w kursie

Cena: 329 zł

Zapisy: od 14 grudnia 2020.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Rozpoczęcie kursu: 7 stycznia 2021


Wyłączny Partner Wytwórni: