muzyczno-kosmiczny pokaz

ABBA pod gwiazdami

Mamma mia! ABBA wraca, słyszeliście!? To świetna okazja, by wybrać się do Planetarium. Zapraszamy na muzyczno-kosmiczny pokaz „ABBA pod gwiazdami”. Usłyszycie największe przeboje tego legendarnego zespołu, zobaczycie zapierające dech w piersiach kosmiczne wizualizacje i poznacie międzygwiezdne ciekawostki przygotowane przez naszych prezenterów. Rezerwujcie bilety i lećcie z ABBĄ do gwiazd!

„W piątkową noc, gdy ciemno już
myślisz, gdzie by dzisiaj pójść.
Gdzie grają dobrą muzyką,
która cię rozbuja
i znajdziesz swojego króla.
Każdy może nim dziś zostać.
Noc jest młoda, a muzyka głośna.”
(Dancing Queen, ABBA)

Słynny szwedzki zespół ABBA grający muzykę pop powstał w 1972 roku. W jego skład wchodzą: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog. Zbieżność pierwszych liter imion członków zespołu z jego nazwą nie jest przypadkowa.

Osiem albumów studyjnych ABBY rozeszło się na całym świecie w 300 milionach egzemplarzy. Tańczyły do nich nasze babcie, tańczyli rodzicie, tańczymy my, a może nawet nasze dzieci.

Czy jest ktoś, kto nigdy nie słyszał takich hitów jak „Mamma mia”, „Dancing Queen”, „Super Trouper” czy „Chiquitita”? Teraz możecie posłuchać ich również u nas. Przy okazji dowiecie się, co widać aktualnie na niebie, poznacie zagadki zorzy polarnej i pełni Księżyca oraz przekonacie się, czemu gwiazdy migoczą.

“Światła Super Trouper
padną dzisiaj na mnie
jasne niczym Słońce.
Będę się śmiać i dobrze bawić.
Będę najważniejsza.”
(Super Trouper, ABBA)

W października zniknął z repertuaru Planetarium muzyczno-laserowy pokaz „Dark Side of the Moon”, który był hołdem dla zespołu Pink Floyd. Coś się kończy, coś się zaczyna. Doszliśmy do wniosku, że połączenie kosmosu oraz muzyki gwarantuje niezwykłe doświadczenia, z których nie można rezygnować. Postanowiliśmy stworzyć zupełnie nowy pokaz muzyczny. Tak powstała „ABBA pod gwiazdami”.

Efekt oceńcie sami! Rezerwujcie bilety.