muzyczno-kosmiczny pokaz

ABBA pod gwiazdami

Mamma mia! ABBA wraca, słyszeliście!? To świetna okazja, by wybrać się do Planetarium. Zapraszamy na muzyczno-kosmiczny pokaz „ABBA pod gwiazdami”. Usłyszycie największe przeboje tego legendarnego zespołu, zobaczycie zapierające dech w piersiach kosmiczne wizualizacje i poznacie międzygwiezdne ciekawostki przygotowane przez naszych prezenterów. Rezerwujcie bilety i lećcie z ABBĄ do gwiazd!

„W piątkową noc, gdy ciemno już
myślisz, gdzie by dzisiaj pójść.
Gdzie grają dobrą muzyką,
która cię rozbuja
i znajdziesz swojego króla.
Każdy może nim dziś zostać.
Noc jest młoda, a muzyka głośna.”
(Dancing Queen, ABBA)

Słynny szwedzki zespół ABBA grający muzykę pop powstał w 1972 roku. W jego skład wchodzą: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog. Zbieżność pierwszych liter imion członków zespołu z jego nazwą nie jest przypadkowa.

Osiem albumów studyjnych ABBY rozeszło się na całym świecie w 300 milionach egzemplarzy. Tańczyły do nich nasze babcie, tańczyli rodzicie, tańczymy my, a może nawet nasze dzieci.

Czy jest ktoś, kto nigdy nie słyszał takich hitów jak „Mamma mia”, „Dancing Queen”, „Super Trouper” czy „Chiquitita”? Teraz możecie posłuchać ich również u nas. Przy okazji dowiecie się, co widać aktualnie na niebie, poznacie zagadki zorzy polarnej i pełni Księżyca oraz przekonacie się, czemu gwiazdy migoczą.

“Światła Super Trouper
padną dzisiaj na mnie
jasne niczym Słońce.
Będę się śmiać i dobrze bawić.
Będę najważniejsza.”
(Super Trouper, ABBA)

Najbliższe terminy można sprawdzić w panelu zakupu biletów, po wybraniu typu biletu i konkretnego pokazu w Planetarium.